مسترکار - دنیای خودرو
رئیس كل دادگستری استان:

۲۱ واحد صنعتی راکد آذربایجان شرقی به چرخه تولید بازگشت

۲۱ واحد صنعتی راکد آذربایجان شرقی به چرخه تولید بازگشت مستر کار: به گزارش مستر کار، رئیس کل دادگستری آذربایجان شرقی اظهار داشت: از شروع امسال تا حالا تعداد 21 واحد تولیدی و صنعتی این استان که با مشکلات مختلف مواجه و به حالت رکود و نیمه تعطیل درآمده بود به چرخه تولید بازگشت.به گزارش مستر کار به نقل از مهر، موسی خلیل اللهی در گفت و گو با خبرنگاران، پیگیری وضعیت واحدهای تولیدی مشکل دار را یکی از اولویت های اصلی دستگاه قضائی بیان و افزود: در این جهت با پیگیری ستاد اجرائی سیاست های اقتصاد مقاومتی مستقر در دادگستری استان، ضمن بررسی مشکلات مالی و اداری واحدهای فوق، بازگشت به تولید و خروج از شرایط رکود محقق شد.
وی گفت: بمنظور بهره مندی از سرمایه گذاری های انجام یافته در عرصه های مختلف اقتصادی استان تلاش می شود واحدهای تعطیل و نیمه تعطیل به چرخه تولید بازگردند که در این خصوص تعداد ۲۹ فقره بازدید از واحدهای تولیدی مزبور از شروع سالجاری تا حالا به عمل آمده است.
خلیل اللهی با اعلان اینکه در همین مدت بیش از ۱۶۰ درخواست از طرف شرکتها و واحدهای تولیدی، صنعتی و کشاورزی آذربایجان شرقی به دبیرخانه ستاد اجرائی سیاست های اقتصاد مقاومتی دادگستری کل استان واصل شده است، تصریح کرد: در مرحله اول و در امتداد حل مشکلات دستورات لازم در دبیرخانه ستاد اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی دادگستری کل استان صادر و به دستگاه های مربوطه ارسال شد.
وی حمایت دادگستری کل استان از شرکت های دانش بنیان را یکی دیگر از رویکرد های محوری در راستای توسعه اشتغال نام برد و افزود: اقدامات و پیگیری های پارک علم و فناوری و همراهی و حمایت دستگاه های متولی استان به ویژه حمایت های تشکیلات قضایی سبب افزایش و تقویت شرکت های دانش بنیان در آذربایجان شرقی شده است.
خلیل اللهی اظهار داشت: اکنون آذربایجان شرقی با دارا بودن تعداد ۲۰۸ شرکت دانش بنیان بعد از استانهای تهران، اصفهان، خراسان رضوی و البرز در رتبه پنجم کشوری قرار گرفته است، بطوریکه تعداد شرکت های دانش بنیان استان از ۹۲ شرکت در سال ۱۳۹۷ به ۲۰۸ شرکت در سال ۱۴۰۱ بالا رفته است.
به گفته وی در زمینه شرکت های دانش بنیان شاهد رشد ۱۲۶ درصدی طی سال جاری نسبت به سه سال قبل بوده و دراین زمینه برای تعداد سه هزار و ۹۲۶ نفر شغل به وجود آمده است.
رییس کل دادگستری آذربایجان شرقی اضافه کرد: برای اولین بار در کشور کارگروهی با حضور نمایندگان ستاد پیگیری اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی، اداره کل بازرسی استان، معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری، اداره کل اطلاعات، سازمان صنعت، معدن و تجارت استان و شرکت شهرک های صنعتی بمنظور پایش، اهلیت سنجی و تعیین تکلیف قراردادهای واگذاری شرکت شهرک های صنعتی آذربایجان شرقی بصورت هفتگی و مستمر تشکیل می یابد.


منبع:

1401/11/02
12:06:57
117
5.0 از 5
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو