مسترکار - دنیای خودرو
در جلسه هم اندیشی فعالان كسب وكارهای حوزه تبادل رمزارز مطرح شد؛

مصری: از فرصت تدوین برنامه هفتم برای تنظیم گری در زمینه رمزارز استفاده گردد

مصری: از فرصت تدوین برنامه هفتم برای تنظیم گری در زمینه رمزارز استفاده گردد مستر کار: مستر کار: نایب رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت که از فرصت تدوین برنامه هفتم توسعه برای تنظیم گری و قانون کذاری در زمینه رمزارز استفاده گردد.


به گزارش مستر کار به نقل از ایسنا، جلسه هم اندیشی فعالان کسب وکارهای حوزه تبادل رمزارز با کمیته دانش بنیان و اقتصاد دیجیتال مجلس شورای اسلامی با حضور عبدالرضا مصری نایب رئیس مجلس و مجتبی توانگر رئیس این کمیته برگزار شد؛ در این نشست کارآفرینان و فعالان اکوسیستم رمزارز و بلاکچین کشور، نمایندگان انجمن فین تک، انجمن بلاکچین، کمیسیون فین تک سازمان نظام صنفی کامپیوتری استان تهران و مرکز تحقیقات حضور داشتند.
در این نشست درباب آخرین الزامات حوزه تنظیم گری این فضا بحث و گفت و گو صورت گرفت که ازجمله آن الزاماتی است که بتازگی پلیس فتا تدوین کرده است.
همین طور مدیران کسب وکارهای مختلف ازجمله سکوهای تبادل رمزارز و کسب وکارهای پرداخت یاری مهم ترین چالش های الزاماتی را برشمردند که بتازگی توسط پلیس فتا برای صرافی های رمزارز تدوین شده است؛ آنها تاکید نمودند قانون گذاری هایی از این دست به مرگ کسب وکارهای نوآور و دانش بنیان این حوزه منجر خواهد شد. موضوعی که بگفته آنها نتیجه اش سوق دادن کاربران ایرانی به سمت صرافی های خارجی و از دست رفتن فرصت های کارآفرینی و اشتغال زایی شرکت های داخلی خواهد بود.
در ادامه جلسه عبدالرضا مصری نایب رئیس مجلس شورای اسلامی ضمن اشاره به حمایت نمایندگان از کسب وکارهای حوزه نوآوری و فناوری، توجه هم زمان به توسعه و رشد کسب وکارهای نوآور، حقوق مردم و کاربران و دغدغه ها و مسئولیت حاکمیت را نگاهی مناسب برای مواجهه با حوزه های جدید کسب وکاری دانست و از فعالان کسب وکارهای رمزارز خواست با چنین نگاهی مطالبات تنظیم گری در زمینه فعالیتشان را دنبال کنند.
مصری اصرار کرد که نباید فرصت پیشتازی در فناوری ها و حوزه های جدید کسب وکاری را با قانون گذاری سخت گیرانه یا مقررات گذاری سهل انگارانه که منافع مردم را به خطر می اندازد، از دست داد.
وی توجه به حقوق مردم و آگاهی بخشی درباره ی خسارت ها و تهدیدهای احتمالی را پیشنیاز تنظیم گری در این عرصه ها دانست که در زمینه های مالی هم به اعتماد عمومی لطمه می رساند و هم منابع بیت المال را گرفتار چالش می کند.
مصری همین طور به کارآفرینان و فعالان این حوزه اظهار داشت که قانون گذاران را با درنظر گرفتن این دغدغه ها همراهی کنند.
نایب رئیس مجلس پس از شنیدن مهم ترین دغدغه ها و موانع فعلی تنظیم گری حوزه رمزارز و بلاکچین، به کمیته دانش بنیان و اقتصاد دیجیتال مجلس سفارش کرد که با همراهی اکوسیستم کسب وکاری این حوزه و سایر مراجع تصمیم گیر، از فرصت تدوین برنامه هفتم توسعه برای تنظیم گری حوزه رمزارز استفاده شده و پیشنهادهایی را در این رابطه آماده کنند.
همین طور مجتبی توانگر رئیس کمیته دانش بنیان و اقتصاد دیجیتال مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: کمیسیون اقتصادی و کمیته اقتصاد دیجیتال مجلس پیگیری لازم را در این حوزه انجام خواهند داد. این کمیسیون به این منظور جلساتی را با همکاری فعالان و نهادهای صنفی حوزه فین تک و بلاکچین، بانک مرکزی، وزارت صمت، وزارت اقتصاد، ستاد رمزارزش ها و... ترتیب خواهد داد.
وی ادامه داد: اصلی ترین پیشران توسعه در ایران آینده، فن آوری اطلاعات، اقتصاد دیجیتال و صنعت بلاک چین و رمزارز است که حالا این مزیت ها بصورت سرریز در کشورهای همسایه عملیاتی شده است. متاسفانه رویکرد برخی نهادها و تصمیم گیران در سالهای اخیر به شکلی بوده که بجای تسهیل توسعه فناوری های مالی با وارد کردم فشار محدودیت ایجاد کردند یا این که خودشان وارد رقابت با فعالان این حوزه شدند که نتیجه این امر را می توان در لطمه به رشد کشور در این حوزه دید.
1401/11/04
13:57:22
146
5.0 از 5
تگهای خبر: پلیس , صنعت , فناوری , كامپیوتر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو