مسترکار - دنیای خودرو

ایجاد اشتغال برای ۹۲ هزار نفر در شهرکهای صنعتی طی سال ۱۴۰۲

ایجاد اشتغال برای ۹۲ هزار نفر در شهرکهای صنعتی طی سال ۱۴۰۲ مستر کار: معاون وزیر صمت از ایجاد اشتغال برای بیش از 92 هزار نفر در شهرکها و نواحی صنعتی کشور طی سال 1402 از محل افتتاح واحدهای جدید، احیای واحدهای راکد و ارتقای ظرفیت واحدهای تولیدی آگاهی داد.به گزارش مستر کار به نقل از مهر، فرشاد مقیمی اظهار داشت: برای بیش از ۹۲ هزار نفر در شهرک ها و نواحی صنعتی کشور طی سال ۱۴۰۲ از محل افتتاح واحدهای جدید، احیای واحدهای راکد و ارتقای ظرفیت واحدهای تولیدی اشتغال زایی شد.
مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران اضافه کرد: طی سال ۱۴۰۲ بوسیله راه اندازی مجدد تعداد ۱۴۴۰ واحد صنعتی راکد برای ۲۸۶۱۴ اشتغالزایی به وجود آمده است. همین طور برای سال ۱۴۰۳ نیز بازفعال سازی ۱۸۴۰ واحد صنعتی راکد برنامه ریزی و هدف گذاری شده است.
وی درباب برنامه ارتقای ظرفیت واحدهایی که زیر ظرفیت خود کار می کنند، اشاره کرد: افزایش ظرفیت تولید در ۲۷۵۵ واحد به بهره برداری رسیده فعال مستقر در شهرک ها و نواحی صنعتی با اشتغال ۱۳۷۷۰ نفر طی سال ۱۴۰۲ محقق شد.
مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران افزایش ظرفیت تولید ۳۲۱۵ واحد صنعتی فعال زیر ظرفیت را همچون برنامه های سال ۱۴۰۳ عنوان نمود که با اهتمام ویژه ای در دستور کار قرار می گیرد.
مقیمی اشاره کرد: نوسازی و بازسازی ۳۰۰ واحد صنعتی مستقر در شهرک ها و نواحی صنعتی نیز طی سال ۱۴۰۳ در دستور کار است.
وی اظهار داشت: همین طور ۲۲۹۰ طرح صنعتی جدید طی سال ۱۴۰۲ با اشتغال بیش از ۴۰ هزار نفر در شهرک ها و نواحی صنعتی مورد بهره برداری قرار گرفت و واحدهای بهره بردار در شهرک ها و نواحی صنعتی به بالای ۵۲ هزار واحد و اشتغال حدود یک میلیون و یکصد هزار نفر ارتقا یافت.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت اشاره کرد: از محل احیای ۱۴۴۰ واحد راکد با اشتغال ۲۸۶۱۴ نفر، افزایش ظرفیت ۲۷۵۵ واحد با اشتغال ۱۳۷۷۰ نفر و بهره برداری از ۲۲۹۰ طرح جدید با اشتغال بیش از ۴۰ هرار نفر در مجموع برای بیش از ۹۲ هزار نفر در شهرک ها و نواحی صنعتی سراسر کشور اشتغالزایی به وجود آمده است.


منبع:

1403/01/08
13:12:15
118
5.0 از 5
تگهای خبر: تور , تولید , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو