مسترکار - دنیای خودرو

بهره بردن از بازار سرمایه و ظرفیت های نهفته آن در سال جهش تولید

بهره بردن از بازار سرمایه و ظرفیت های نهفته آن در سال جهش تولید به گزارش مستر کار، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با تأکید بر بهره بردن از بازار سرمایه و ظرفیتهای نهفته آن در سال جهش تولید اظهار داشت: دستیابی به منابع مالی یکی از اجزای اصلی و از گلوگاه های تولید شمرده می شود.به گزارش مستر کار به نقل از مهر، داوود دانش جعفری در مصاحبه رادیویی در مورد شعار سال اظهار داشت: کشور حداکثر ۱۰ درصد از نیازهای مالی خودرا از بازار سرمایه تامین می کند و باقی از نظام بانکی کشور به انجام می رسد.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام اضافه کرد: تولید و توسعه یا جهش تولید شعاری است که سال ها مورد توجه مقام معظم رهبری قرار گرفت و انتخاب باردیگر آن با محوریت مشارکت مردم بیان کننده اهمیت بیش از پیش مساله تولید در اقتصاد است.
دانش جعفری افزود: تولید به مسائل مختلفی بستگی دارد و هر چقدر دستیابی به فناوریهای جدید افزایش یابد تولید بیشتر می شود. همین طور دستیابی به منابع مالی یکی از اجزای اصلی تولید است که از گلوگاه های تولید هم شمرده می شود.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اعلان اینکه تورم بالا نیازمند منابع مالی سرمایه گذاری است، اشاره کرد: یکی از ظرفیتهای نهفته کشور استفاده از بازار سرمایه است که هم اکنون ۱۰ درصد از آن استفاده می شود.
وی راه دیگر تامین مالی را استفاده از صندوق توسعه ملی دانست و اظهار داشت: برای رهایی از وابستگی به ارز، بنگاه های بزرگ و کوچک می توانند از منابع صندوق توسعه ملی برای تامین نیازهای خود بهره ببرند.
دانش جعفری افزایش صادرات خدمات فنی مهندسی و ورود شرکت های توانمند به بازار دیگر کشورها را مهم بر شمرد و اظهار داشت: رفع بوروکراسی اداری باید در دستور کار دولت قرار بگیرد.


منبع:

1403/01/10
14:35:35
100
5.0 از 5
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو