مسترکار - دنیای خودرو
بررسی دستاوردهای سیدالشهدای خدمت،

بلبرینگ سازی تبریز چگونه احیا شد؟

بلبرینگ سازی تبریز چگونه احیا شد؟ به گزارش مستر کار، در ادامه اجرای نهضت احیای بنگاه های راکد و تعطیل شده در دولت سیزدهم و از رکود خارج شدن واحدهای اقتصادی، «کارخانه بلبرینگ سازی تبریز» به چرخه تولید بازگشت و در راه تولید و اشتغال قرار گرفت.به گزارش مستر کار به نقل از ایسنا، تقویت و پشتیبانی از بنگاه های کوچک و متوسط همچون راهکارهای پشتیبانی از تولید ملی و رشد و رونق اقتصادی است؛ بر همین مبنا مبحث پرداختن به بنگاه های اقتصادی و احیای واحدهای راکد و نیمه فعال همواره مورد توجه بوده و بر ضرورت احیای صنایع کوچک و متوسط بعنوان یکی از برنامه های اساسی دولت تاکید گردیده است.

خوشبختانه در دولت سیزدهم مسیر بازگشت کارگران به کارخانه های راکد و تعطیل شده هموار شد و در ادامه اجرای نهضت احیای بنگاه های راکد و ورشکسته و از رکود خارج شدن واحدهای اقتصادی، کارخانه بلبرینگ سازی تبریز به چرخه تولید بازگشت و توانست به حیات خود ادامه دهد.شرکت گسترش صنعت بلبرینگ ایران (IBC) آبان ماه سال ۱۳۴۸ در در زمینی به مساحت ۱۴ هکتار و با مشارکت شرکت SKF سوئد، تأسیس شد. این شرکت، بلبرینگ و رولر برینگ های مخروطی را برپایه مشخصات عرضه شده توسط ISO (سازمان استاندارد جهانی) تولید می کرد و تا دهه ۸۰ بدون مشکل به کار خود ادامه می داد اما در اواخر سال سال ۱۳۸۸ به علت مشکلات مختلف مالی و مدیریتی در راه ورشکستگی قرار گرفت و فعالیتهای شرکت راکد ماند. کارگران کارخانه تا ماه ها با عدم پرداخت حقوق دست و پنجه نرم می کردند و مطالبات معوق بسیار داشتند.

در اسفند سال ۱۴۰۰ کارخانه بلبرینگ سازی از راه مزایده فروخته شد و با ورود «هلدینگ سلیمیان» جان جدیدی گرفت؛ به نحوی که با پرداخت ۳۶۱ میلیارد تومان در جریان مذاکره شرکت را به دست گرفت. مدتی بعد در مهرماه ۱۴۰۱ و در دولت سیزدهم با شناسایی و حل مشکلات در ارتباط با نقدنیگی، تأمین مواد اولیه و بازسازی و بروزرسانی ماشین آلات و تجهیزات، کارخانه بلبرینگ سازی تبریز بعد از وقفه ای کوتاه تولید را از سر گرفت.آن زمان با تزریق بیشتر از ۲۵۰ میلیارد تومان سرمایه جدید، تأمین مواد اولیه و بازسازی ماشین آلات انجام گرفت و این واحد باردیگر افتتاح شد و همه کارگران و کارکنان از مهرماه ۱۴۰۱ به کار خود بازگشتند. هم اکنون برای بیشتر از ۲۳۰ نفر در این کارخانه اشتغالزایی شده و کارگران حقوق خویش را بدون تاخیر و هر برج دریافت می کنند.

با استقرار دولت سیزدهم و اجرای سیاست حمایتی و تشویقی مشکلات واحدهای تعطیل و راکد شناسایی و صدمه شنایی و موجبات بازگشت آنها به چرخه تولید و اشتغال فراهم گردید.درحال حاضر کارخانه بلبرینگ سازی تبریز به یکی از واحدهای تولیدی فعال و معتبر در زمینه تولید انواع بلبرینگ در سطح استان آذربایجان شرقی تبدیل گشته و می تواند بخش اعظمی از نیاز کشور را هم تأمین کند. این کارخانه به پیشرفته ترین روشهای فنی تولید و نظام کنترل کیفی قوی و دقیق تجهیز شده و تمام تولیدات آن و دقت چرخشی برینگ های IBC مطابق استانداردهای جهانی است.

امروز این کارخانه بیشتر از ۶.۳ میلیون عدد از بلبرینگ و رولر برینگ مخروطی و بیشتر از ۱۲ میلیون عدد انواع ساچمه و رولرهای مخروطی در سایزهای مختلف تولید می کند.

به گزارش مستر کار به نقل از ایسنا، کارخانه بلبرینگ سازی تبریز جزو۲۲۰ واحد راکد در آذربایجان شرقی بود که در مسافرت رئیس جمهور فقید به این استان از وضعیت رکود و ورشکستگی درآمد و جشن احیای آن برپا شد.

منبع:

1403/03/16
13:19:15
133
5.0 از 5
تگهای خبر: تولید , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو