مسترکار - دنیای خودرو

سامانه فکتورینگ مطالبات قراردادی در دسترس عموم قرار گرفت

سامانه فکتورینگ مطالبات قراردادی در دسترس عموم قرار گرفت مستر کار: سامانه فکتورینگ مطالبات قراردادی وزارت اقتصاد بطور رسمی در دسترس عموم فعالان تولیدی و خدماتی کشور قرار گرفت.به گزارش مستر کار به نقل از مهر، در امتداد اجرای ماده ۸ قانون حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی کشور و با هدف ایجاد زمینه های جدید برای ارائه شیوه های نوین تامین مالی، سامانه «فکتورینگ مطالبات قراردادی» وزارت امور اقتصادی و دارایی به آدرس https: //factoring.mefa.ir/ بعد از حدود یک سال بهره برداری آزمایشی، بطور رسمی در دسترس عموم فعالان تولیدی و خدماتی کشور قرار گرفت.
قابلیت های برجسته این سامانه عبارتند از فکتورینگ (تأمین مالی دریافتنی ها)، فکتورینگ معکوس (تأمین مالی پرداختنی ها) و فکتورینگ در زنجیره تامین با این توضیح که قابلیت فکتورینگ (تأمین مالی دریافتنی ها)، امکان تامین مالی برمبنای مطالبات دریافتنی کسب وکارها را فراهم می آورد؛ فکتورینگ معکوس (تأمین مالی پرداختنی ها) که در این حالت، کسب وکارها می توانند بوسیله تامین مالی پرداختنی ها، تعهدات مالی خودرا به تامین کنندگان تسویه کنند و فکتورینگ در زنجیره تامین که سامانه این امکان را فراهم می سازد که تمامی مراحل فکتورینگ در زنجیره تامین بصورت الکترونیکی و هوشمند صورت گیرد.
ویژگی ها و امکانات سامانه
فرآیند الکترونیکی و هوشمند: از مرحله ثبت نام کسب وکار، احراز مطالبات تا انعقاد قرارداد بین نهاد مالی و تامین مالی شونده، همه چیز بصورت بطورکامل الکترونیکی به انجام می رسد. این پروسه نه فقط به تسهیل امور مالی کمک می نماید، بلکه از دقت و سرعت بیشتری نیز برخوردارست.
مدیریت مطالبات: امکان مدیریت و پیگیری ساده و کارآمد مطالبات قراردادی برای هر دو طرف تامین مالی کننده و تامین مالی شونده، بواسطه این سامانه فراهم گشته است.
توسعه امکان تامین مالی: این سامانه بستر مناسبی برای نهادهای بانکی و غیر بانکی جهت تامین مالی به وجود می آورد و دسترسی عموم کسب وکارهای حقیقی و حقوقی به منابع مالی را گسترش می دهد.

تسهیل در امور مالی: با ارتقا فرآیندهای مالی و معرفی شیوه های نوین تامین مالی، دسترسی سریع تر و کارآمدتر به منابع مالی ممکن می شود.

1403/04/19
15:20:32
80
5.0 از 5
تگهای خبر: آزمایش , تور , تولید , ثبت نام
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو