مسترکار - دنیای خودرو
عقب ماندگی ۱۶ درصدی در برنامه صادراتی

صادرات تكان خورد

صادرات تكان خورد مستر كار: آمارهای گمركی گویای آن می باشد كه باآنكه تراز تجاری در بخش صادرات غیرنفتی (با احتساب میعانات گازی) در ۱۰ ماهه امسال پنج میلیارد و ۷۱۸ میلیون دلار منفی است اما این رقم نسبت به ماه قبل با رشد نسبی همراه بوده است.


به گزارش مستر كار به نقل از ایسنا، در ۹ ماهه اول امسال تراز تجاری منفی پنج میلیارد و ۹۳۰ میلیون دلار بود كه با گذشت یك ماه، این رقم به اندازه ۲۱۲ میلیون دلار حركت به سمت مثبت داشته است.
البته قیاس تراز تجاری ۱۰ ماهه با مدت مشابه سال قبل گویای آن می باشد كه در این مدت تراز تجاری منفی ۵۲۳ درصد افت داشته است؛ یعنی در انتها ۱۰ ماهه اول امسال تراز تجاری نسبت به مدت مشابه سال قبل بیش از پنج برابر كاهش یافته است، در صورتی كه میزان عقب ماندگی تراز تجاری در انتها آذر ماه ۱۰ برابر كمتر از مدت مشابه سال قبل بود، چراكه در ۱۰ ماهه اول سال قبل تراز تجاری كشور مثبت یك میلیارد و ۳۵۰ میلیون دلار بوده است.

اما همچنان تحقق اهداف صادراتی از پیش تعیین شده به صورت كامل عملیاتی نشده و پیش بینی می گردد امسال هم شاهد تحقق صادرات ۵۳ میلیارد دلاری نخواهیم بود.

تا آخر دی ماه امسال با صادرات ۳۷ میلیارد و ۸۷ هزار دلاری تنها ۸۴ درصد از اهداف تعیین شده برای ۱۰ ماهه سال ۱۳۹۶ محقق شده است و در مجموع از اهداف صادراتی امسال تا آخر دهمین ماه سال، ۷۰ درصد آن عملیاتی شده و برای تحقق ۳۰ درصد باقی مانده كمتر از دو ماه زمان باقی است.

طبق آمارها در دی ماه امسال حجم صادرات كشور به بیش از ۳۷ میلیارد دلار رسیده است، در حالیكه طبق هدف گذاری لازم بود این رقم به ۴۴ میلیارد و ۱۶۷ میلیون دلار برسد.

بررسی این ارقام گویای آن می باشد كه در ۱۰ ماهه اول امسال بیش از هفت میلیارد و ۸۰ میلیون دلار عقب ماندگی در تحقق اهداف صادراتی دیده می گردد.
1396/12/03
15:02:06
5035
5.0 از 5
تگهای خبر: صادرات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو