مسترکار - دنیای خودرو

عرضه كوئیك شروع شد

عرضه كوئیك شروع شد مستر كار: مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا گفت با برنامه ریزی های انجام شده و دریافت مجوزهای لازم عرضه خودروی كوئیك از امروز آغاز می گردد.


به گزارش مستر كار به نقل از ایسنا، محسن جهرودی در مراسم آغاز عرضه خودروی كوئیك اظهار نمود: امروز ۱۰۰ دستگاه از این خودرو تحویل مشتریان می گردد و در آینده هم به موازات تولید، عرضه این خودرو ادامه خواهد داشت.

وی درباره قیمت عرضه خودروی كوئیك اظهار نمود: این خودرو نورسیده سبد محصولات شده ازاین رو هنوز نمی توان قیمت نهایی و دقیق آن را اعلام نمود. با این حال كسانی كه این خودرو را پیش خرید كرده اند، با همان قیمت های قبلی خودرو به آن ها تحویل داده خواهد شد.

او ادامه داد: تابحال ۴۰۰۰ دستگاه خودروی كوئیك پیش فروش شده و تا آخر سال جاری پیش فروش جدیدی نخواهیم داشت تا تعهدات قبلی تحویل داده شود. با این حال سال آینده این خودرو مجددا پیش فروش خواهد شد.

وی تصریح كرد: تغییر نرخ ارز بر تمام خودروسازان تاثیرگذاشته و هزینه های آن ها را افزایش داده كه امیدواریم با تدابیر اتخاذ شده، هیجانات ارزی فروكش كند تا تغییرات هزینه ای را محاسبه نماییم.

جهرودی در پاسخ به اینكه آیا دو خودروی ساینا و كوئیك، استانداردهای ۸۵ گانه جدید را پاس خواهند كرد، اظهار نمود: چهار مورد از استانداردهای ۸۵ گانه مربوط به خودروهای سنگین است، ازاین رو خودروهای سبك باید ۸۱ استاندارد را پاس كنند كه دو خودروی ساینا و كوئیك تمام استانداردها را پاس می كنند.

وی درباره زمان از رده خارج كردن پراید اظهار داشت: پراید باید از سبد محصولات حذف شود و این مورد در برنامه ما قرار دارد. در این زمینه امیدواریم با خودروی جدیدی كه از یك برند مشهور جهانی به تولید خواهیم رساند، پراید هم از رده خارج شود.

مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا درباره وضعیت مذاكره با رنو تصریح كرد: مذاكرات در جریان است. البته ما در داخلی سازی محصول جدید خود تاكید زیادی داریم زیرا معتقدیم كه عرضه خودرو در ایران باید به اشتغال زایی برای كارگران ایرانی و نه اروپایی منجر شود.

وی در پاسخ به اینكه چرا خودروسازان ایرانی در مقطع فعلی بیشتر تمایل به همكاری با خودروسازان فرانسوی دارند، اظهار داشت: سایپا هیچ محدودیتی برای همكاری با هیچ خودروسازی در دنیا ندارد. به صورتی كه هر خودروساز خارجی كه آماده سرمایه گذاری و داخلی سازی در ایران باشد با او همكاری می نماییم.

او درباره مذاكرات اخیر با شركت پژو ستیروئن اظهار نمود: مذاكراتی با مدیر عامل پژو سیتروئن داشتیم كه نتایج خوبی هم در برداشت كه در آینده هم مشخص خواهد داشت.

وی درباره هدف خودروسازان از عرضه خودرو در بورس كالا اظهار نمود: بعضی از خودروهای تولیدی ما و دیگر خودروسازان داخلی اختلاف قیمت با بازار پیدا كرده اند، ازاین رو اگر بتوانیم این محصولات را در بورس كالا عرضه نماییم، این اختلاف قیمت به خودروسازان و نه مانند وضعیت فعلی به دلالان و واسطه ها می رسد. به صورت كلی عرضه و تقاضا است كه قیمت یك محصول را تعیین می كند و بورس كالا در این زمینه مناسب می باشد.
1396/12/15
14:19:08
4638
5.0 از 5
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو