مسترکار - دنیای خودرو
، حمایت از كالای ایرانی،

مردم امسال به كمك تولید ملی بیایند

مردم امسال به كمك تولید ملی بیایند مستر كار: معاون خانه صنعت و معدن تجارت ایران با اشاره به نام گذاری سال ۱۳۹۷ می گوید باید از كالاهایی مثل پوشاك، نخ و محصولات پتروشیمی، قطعه سازی و لوازم خانگی حمایت صورت گیرد كه ما در تولیدشان مزیت داریم. او تاكید می كند كه ما در كالاهایی مانند خودرو و موبایل مزیت نسبی داریم.



بیژن پناهی زاده در گفت وگو با ایسنا، درباره نام گذاری سال ۱۳۹۷ با نام " پشتیبانی از كالای ایرانی"، اظهار نمود: این انتخاب هوشمندانه بود و در جهت نامگذاری چند سال گذشته، مربوط به مسائل اقتصادی می باشد. این نشان داده است كه نامگذاری ها در نگاه مقام معظم رهبری با عنایت به شرایط روز كشور انجام می گردد.

وی ادامه داد: مشخص است كه اگر اقتصادی موفق داشتیم كه در آن موانع تولید نبود، احتیاج به این نامگذاری ها پیدا نمی كردیم. پس توجه به اقتصاد در ایران یك لزوم است.

معاون خانه صنعت و معدن تجارت ایران تصریح كرد: البته ما در تولید همه كالاها مزیت نداریم و این مورد طبیعی است. ما در آن چیزهایی كه مزیت داریم باید به تولید ایرانی كمك نماییم.

وی اضافه كرد: بعنوان مثال ما در صنعت خودرو و موبایل مزیت نداریم، اما در صنایع پتروشیمی، نفت و پوشاك مزیت داریم كه باید از آنها حمایت نماییم و این حمایت تنها مربوط به مسئولان نیست، بلكه مربوط به مردم هم می گردد. مردم هم می توانند با خرید كالای ایرانی به كالاهایی كه در تولید آنها مزیت داریم كمك كنند.

پناهی زاده اضافه كرد: بنده هرچند یك تولید كننده هستم باز هم نمی گویم كه همه چیز باید در ایران تولید شود، بلكه می گویم كه در آن چه كه مزیت داریم باید حمایت مردمی صورت گیرد. من حتی با آنهایی كه می گویند تمام تولید خودرو باید داخلی باشد، موافق نیستم.

وی اضافه كرد: من بارها این مورد را مطرح كرده ام كه چرا به جای مونتاژ خودروی بی كیفیت چینی، خودرویی مثل تویوتا در ایران مونتاژ نمی گردد، آیا این مزیت است كه ما خودروی چینی بی كیفیت را بیاوریم و در ایران مونتاژ كنیم؟

معاون خانه صنعت و معدن تجارت ایران، تصریح كرد: آیا این مزیت است كه ما خودروی سمندی كه پس از ۲۰ سال نتوانستیم قطعاتش را خودمان تولید نماییم را هم چنان تولید نماییم و اسم آن را تولید ملی بگذاریم؟

وی ادامه داد: متاسفانه ما در خودروسازی نقشه راه نداریم. كره كه پس از ما خودروسازی اش را شروع كرده است، هم اكنون جزو چهار كشور بزرگ تولید كننده خودرو در جهان است. این نشان داده است كه ما تحقیق و توسعه را جدی نگرفته ایم.

پناهی زاده تصریح كرد: تا زمانی كه راند و فساد در خودروسازی وجود دارد این صنعت ما به جایی نمی رسد. پراید سالانه شمار فراوانی را می گیرد و كسی جوابگوی این مورد نیست.

وی در ادامه تصریح كرد: از دیدگاه من كسانی كه مسئول خودروسازی كشور سبب و بانی تولید خودروهای بی كیفیت در كشور می باشند. آنها كسانی هستند كه ثروت ملی را گرفته اند و ارابه مرگ به مردم تحویل داده اند. اگر جلوی این موضوعات گرفته شود و این محاكمه ها صورت پذیرد، بطور قطع خودروی ایرانی با كیفیت هم ساخته خواهد شد، اما هم اكنون ما حتی خودروی خارجی را هم كامل وارد نمی نماییم و آنها را به ایران می آوریم و مونتاژ می نماییم تا قیمت تمام شده آن بالا برود و آقایان از این مورد منتفع شوند.

معاون خانه صنعت و معدن تجارت ایران، تصریح كرد: تاكید مقام معظم رهبری به درستی به مبحث كالای ایرانی صورت پذیرفت. استفاده از كالای ایرانی به فرهنگسازی نیاز دارد. نمی گردد كه در سال اقتصاد مقاومتی ارگان های دولتی خود اجناس خارجی بخرند و شعار پشتیبانی از كالای داخلی را سر دهند. باید دولت و مجلس شورای اسلامی به این مورد ورود كرده و به بخش خصوصی و رفع موانع تولید كمك كنند.




1397/01/02
12:13:50
4835
5.0 از 5
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو