مسترکار - دنیای خودرو

میزان پرداخت تسهیلات نوسازی صنایع بعلاوه جدول

میزان پرداخت تسهیلات نوسازی صنایع بعلاوه جدول مستر كار: از زمان آغاز طرح نوسازی و بهسازی صنایع تا آخر سال ۱۳۹۶ در مجموع به ۱۸۵ واحد صنعتی رقمی معادل ۶۲۰ میلیارد تومان پرداخت شد؛ طرحی كه قرار بود بر مبنای آن تا سقف ۱۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات بانكی به ۵۰۰۰ واحد صنعتی متقاضی پرداخت شود.


به گزارش مستر كار به نقل از ایسنا، سال ۱۳۹۶ دومین سالی بود كه شبكه بانكی برای پشتیبانی از بنگاه های كوچك و متوسط و تامین مالی ویژه برای تولید ورود كرد و در كنار تسهیلات عمومی كه به بخش های مختلف اقتصادی در طول سال پرداخت می كند این بخش ها مورد توجه قرار گرفت و از سهم مشخصی برخوردار شدند.
در ابتدای این سال قرار بر این بود كه سه طرح حمایتی تحت عناوین "رونق تولید"، "بهسازی و نوسازی صنایع" و پشتیبانی از تولید و اشتغال" با اعتباری معادل ۵۰ هزار میلیارد تومان مدنظر قرار گیرد. این طرح ها به ترتیب مربوط به رونق تولید ۱۰ هزار واحد صنعتی با اعتباری معادل ۲۰ هزار میلیارد تومان، نوسازی و بهسازی ۵۰۰۰ واحد صنعتی با اعتباری معادل ۱۰ هزار میلیارد تومان و پشتیبانی از تولید و اشتغال ۱۰ هزار بنگاه اقتصادی و تامین مالی ۶۰۰۰ واحد نیمه تمام با پیشرفت فیزیكی حداقل ۶۰ درصد بود.
نوسازی و بهسازی صنایع یكی از برنامه های اصلی وزارت صنعت، معدن و تجارت در سال ۱۳۹۶ تلقی و بر اجرای آن توسط مسئولان وزارت صنعت، معدن و تجارت تاكید شد؛ مساله ای كه به قول آن ها نیاز جدی و مبرم صنعت كشور است؛ چون كه با فرسوده شدن خیلی از تجهیزات و واحدهای صنعتی امكان رقابت تولیدات صادرات گرا برای واحدهای مربوطه وجود ندارد و صنعت كشور در این زمینه با چالش جدی روبرو شده است.
با این حال و با وجود اینكه از ابتدای سال قبل بارها و بارها بر طبل اجرای طرح ۱۰ هزار میلیاردی نوسازی و بهسازی ۵۰۰۰ واحد صنعتی كوبیده شد، اما با رسیدن به روزهای پایانی سال و به اذعان برخی مسئولان این طرح را شكست خورده تلقی شد، هرچند كه محمد شریعتمداری -وزیر صنعت، معدن و تجارت- این طرح را این طرح شكست خورده نمی داند و معتقد می باشد كه از جانب صنعتگران تقاضایی برای آن وجود نداشته است.
وی به تاسیس اعتبار جهت بهسازی و نوسازی صنایع كه از سال قبل صورت گرفت، اشاره نمود و اظهار داشت: این كه گفته می گردد طرح نوسازی و بهسازی صنایع شكست خورده، اینگونه نیست بلكه از جانب صنعتگران تقاضایی برای آن وجود نداشته است.
شریعتمداری در توضیحی بیشتر درباره طرح نوسازی و بهسازی صنایع، تصریح كرد: بر خلاف برخی گفته ها، معتقدم این طرح شكست نخورده است بلكه سال ۱۳۹۶ دو طرح جهت تولید رونق در صنعت به صورت همزمان به اجرا درآمد یكی از آنها طرح رونق تولید با استفاده از عرضه تسهیلات بانكی با نرخ سود ۱۸ درصد بود و دیگری طرح تسهیلات نوسازی و بهسازی صنایع ایران كه با عنایت به همزمانی این دو طرح اقبالی كه صنعتگران از خود نشان داده اند، بیشتر مربوط به طرح اول بود، به همین خاطر تقاضا برای طرح بهسازی و نوسازی صنایع كمتر عرضه شد.
در ذیل جدول مربوط به طرح ۱۰ هزار میلیارد تومانی نوسازی و بهسازی ۵۰۰۰ واحد صنعتی به تفكیك استان ها كه در اختیار ایسنا قرار گرفته آمده است.


1397/01/13
19:02:50
4858
5.0 از 5
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو