مسترکار - دنیای خودرو

داخلی سازی خودروهای وارداتی

داخلی سازی خودروهای وارداتی به گزارش مستر كار یك مقام مسئول از اجبار وزارت صنعت، معدن و تجارت برای داخلی سازی قطعات خودروهای وارداتی تا سقف ۳۰ درصدی در سال ۹۷ اطلاع داد و اظهار داشت: در غیر این صورت تعرفه واردات عادی خواهد شد.به گزارش مستر كار به نقل از مهر، حسین شریعت در نشست خبری خود با خبرنگاران در مورد داخلی سازی آن دسته از خودروهای چینی كه در ایران تولید می شوند، اظهار داشت: بر مبنای آنچه كه وزارت صنعت، معدن و تجارت ابلاغ كرده، داخلی سازی قطعات خودروهای مونتاژی كه در ایران تولید می شود، اجبار داخلی سازی ۳۰ درصدی را لحاظ كرده و در غیر این صورت، واردكنندگان و تولیدكنندگان خودروهای خارجی باید برای ورود قطعات خود، تعرفه بدون تخفیف را بپردازند.
وی در پاسخ به سؤال خبرنگار مهر اضافه كرد: آنچه كه وزارت صنعت، معدن و تجارت مشخص كرده برای خودروسازان چینی و غیرچینی است كه اگر به سقف داخلی سازی ۳۰ درصد نرسد، باید تعرفه كامل را بپردازند.
به گفته شریعت، عمق بخشی به ساخت داخل همچون مواردی است كه باید از جانب خودروسازان كه محصول خارجی مونتاژ می كنند، پرداخته شود. در غیر این صورت تعرفه آنها مانند تعرفه CBU محاسبه می گردد.
عضو انجمن واردكنندگان خودرو تصریح كرد: آنچه كه پیش بینی شده در مورد رعایت استانداردهای ۸۵گانه ی خودرویی باید رعایت شود و ما هم تمام استانداردها را به جز دو استاندارد در محصولات كار خواهیم كرد.
وی از طریق اندازی پارك فناوری خودرو اطلاع داد و اظهار داشت: جهت راه اندازی این پارك نیازمند حمایت دولت ایران و چین بودیم و در آن زمینه مذاكراتی را هم انجام داده ایم، اما به هر حال ما بعنوان یك خودروساز خصوصی نمی توانیم منتظر دولت باشیم و بنابراین مقدمات تولید این پارك فناوری را فراهم نموده ایم.
شریعت از اشتغالزایی ۱۰۰ هزار نفری در سال با راه اندازی فازهای جدید كارخانه خودروسازی اطلاع داد و خاطرنشان كرد: تلاش داریم با تولید ظرفیت های جدید، اشتغال را بالا ببریم؛ این در شرایطی است كه ظرفیت فعلی ۴۰۰۰ نفری برای نیروی مستقیم در كارخانه را داریم و بیش از ۱۰ هزار نفر هم به صورت غیرمستقیم مشغول به فعالیت هستند.
 

1397/01/23
21:57:34
5093
5.0 از 5
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو