مسترکار - دنیای خودرو

املش، دارنده رتبه نخست نشاءكاری در گیلان

املش، دارنده رتبه نخست نشاءكاری در گیلان مستر كار: فرماندار املش اظهار داشت: ما تابحال در بخش نشاء برنج در املش 75 درصد نشاكاری انجام دادیم و در استان رتبه نخست را از این حیث كسب كرده ایم.


به گزارش مستر كار به نقل از ایسنا، «یونس محمودی» در جلسه شورای اداری شهرستان املش، اظهار نمود: بر اثر سرما و به دنبال آن یخ زدگی باغات چای، فندوق و گردو، كشاورزان املشی در بخش چای 30 درصد، در بخش فندوق 65 درصد و در بخش گردو 100 درصد خسارت دیدند، از این رو مسئولان بیمه استان باید در پرداخت حق بیمه كشاورزان تسامح نداشته باشند.
وی اضافه كرد: ما در شهرستان املش در بخش كشاورزی موفقیت های خوبی داشتیم، در همین راستا توانستیم به دنبال ادامه سیاست های وزیر جهاد كشاورزی بتنی كردن انهار را در 17 روستای املش عملیاتی نماییم و در 6 روستای دیگر هم 95 درصد پیشرفت فیزیكی داشته باشیم.
فرماندار املش خاطرنشان كرد: ما تابحال در بخش نشاء برنج در املش 75 درصد نشاكاری انجام دادیم و در استان رتبه نخست را از این حیث كسب كرده ایم.
محمودی اظهار داشت: در هر هفته برای پیگیری مسأله آب كشاورزی، شورای حفاظت آب در محل فرمانداری املش دو جلسه تشكیل می دهد. احكام آب سواران هم امسال با دقت صادر شده تا در این بخش مردم دچار مشكل نشوند.
وی تصریح كرد: بوم گردی از اهمیت بسیاری برخوردار بوده و یك واژه مدرنیته است، از این رو ما هم در شهرستان املش 311 نقطه بالقوه را شناسایی كردیم و مطمئن هستیم با تشكیل پرونده هایی كه در زمینه بوم گردی صورت می گیرد، اگر این مهم اجرایی شود تحول بزرگی در بخش گردشگری و درآمد شهرستان املش رخ خواهد داد.
فرماندار املش، با اشاره به كسب رتبه دوم شهرستان در بخش اشتغال در گیلان، اظهار داشت: شهرستان املش با عنایت به این كه هیچ شهرك صنعتی ندارد، اما در بخش اشتغال توانسته با جذب جوانان و مشغول به كار كردن آن ها به این مهم دست پیدا كند.
این مقام مسئول ادامه داد: در بخش اشتغال روستایی و فراگیر هم 80 طرح تصویبی داشتیم كه 191 میلیارد و 160 میلیون تومان را تصویب كردیم و افراد به بانك های عامل استان معرفی شده اند.
محمودی، احداث سد لاستیكی لگموج را از مطالبات بحق كشاورزان املشی دانست و اظهار داشت: برای جلوگیری از تنش آبی، این سد باید در املش اجرایی شود و من با تمام قوا پیگیر هستم.
وی از رئیس اداره آبفار روستایی شهرستان اتمام پروژه مجتمع آب شرب بهشت آباد املش كه 21 روستا را تحت پوشش خواهد داد، را خواهان شد.
فرماندار املش، در ادامه با بیان این كه خروج غیر قانونی ترامپ از برجام ناشی از مرعوب شدن از نفوذ رو به رشد ایران در منطقه است، تصریح كرد: روزهای گذشته شاهد یك حركت غیرعقلانی و غیرمنطقی از جانب آمریكا و شخص ترامپ بودیم. كشوری كه ادعای كدخدایی جهان را دارد می گوید ما در برجام مغموم شدیم و ضرر كردیم.
این مقام مسئول اظهار نمود: مهم ترین راه مبارزه تلاش و خدمت به مردم است و هر چه ما توانمندتر شویم دشمن مأیوس تر می گردد و توقع ما كار و تلاش و انسجام بیشتر است.
محمودی خاطرنشان كرد: آمریكا به رغم اشراف اطلاعاتی و بررسی همه جانبه برای نشستن پای میز مذاكره و در نهایت تصویب برجام ادعای مغموم شدن در برجام را دارد كه این اعتراف به ناتوانی خود است. اكنون ما باید بكوشیم و به خود متكی باشیم تا دیگران به ما نیاز داشته باشند و نیازمند بیگانه نباشیم.


1397/02/25
15:35:26
4956
5.0 از 5
تگهای خبر: بیمه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو