مسترکار - دنیای خودرو

افزایش خط تولید یخچال فریزر ایرانی

افزایش خط تولید یخچال فریزر ایرانی مستر كار: تولید ۱۱ كالای منتخب صنعتی و معدنی اعم از ماشین سواری، یخچال فریزر و ماشین لباسشویی در انتها سال قبل نسبت به سال ۱۳۹۵ افزایش یافته كه دلیل افزایش هر یك اعلام شده است.


به گزارش مستر كار به نقل از ایسنا، در سال قبل برخی كالاهای منتخب صنعتی با روند رو به رشد تولید مواجه گشتند كه این اتفاق در مورد هر یك از آنها علت یا علل خاصی دارد.

بر اساس اطلاعاتی كه از جانب وزارت صنعت، معدن و تجارت در اختیار این خبرگزاری قرار گرفته است، تولید سواری برپایه برنامه ریزی صورت گرفته در سال ۱۳۹۶ و افزایش نسبی كیفیت و تقاضا با رشد ۱۳.۹ درصدی روبرو شده است.

تولید ماشین لباسشویی و هم یخچال و فریزر به علت بهره برداری از دو خط تولید و فراهم شدن زمینه های حمایتی مناسب و سیاست راهبردی در مورد تولید داخلی به ترتیب با رشد ۵.۸ و ۱۰.۲ درصدی همراه شده اند.

علت افزایش تولید ۸.۷ درصدی سنگ آهن، تبدیل واحدهای سنگ آهن به واحدهای فرآوری برای تولید ارزش افزوده بیشتر و علت رشد ۰.۷ درصدی لاستیك خودرو افزایش تقاضا و افزایش تولید بخش خودرو اعلام شده است.

انواع كاغذ هم با عنایت به افزایش تولید كاغذ تیشو به میزان ۹.۵ درصد و همینطور افزایش تولید كاغذهای لاینر و فلوتینگ به میزان ۶۱ درصد و همینطور افتتاح و افزایش تولید یك شركت، نهایتا سبب افزایش تولید ۳۱.۹ درصدی كل تولید شده است.

كارتن با افزایش ۲۵.۸ درصدی به علت افزایش سطح تقاضای مشتری در طول دوره و تخته فیبر و MDF هم به علت افزایش تقاضا در بازار جایگزینی محصول MDF به جای نئوپان روند رو به رشدی را پشت سر گذاشته اند.

رشد ۱۶.۱ درصدی تولید سموم دفع آفات نباتی به علت افزایش تقاضا در بخش كشاورزی، رشد ۳.۳ درصدی روغن موتور و صنعتی تصفیه اول به علت افزایش تقاضا به نسبت افزایش تولید خودرو و رشد ۲۴.۴ درصدی تولید دوده به علت كاهش واردات دوده و رویكرد صادراتی برخی شركت ها از دیگر عوامل رشد تولید محصولات مورد اشاره است.

گفتنی است، در انتها سال ۱۳۹۶ نسبت به سال ۱۳۹۵ به ترتیب ۹ كالای مختلف صنعتی و معدنی با كاهش تولید و ۱۱ كالای منتخب صنعتی و معدنی با افزایش تولید مواجه گشتند كه بنابر اطلاعات وزارت صنعت، معدن و تجارت هر یك از این دو مساله به دلایل مختلفی رخ داده است.
1397/02/28
15:15:50
4735
5.0 از 5
تگهای خبر: تولید , خودرو , صنعت , كالا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو