مسترکار - دنیای خودرو
قاچاق ۹۰۰ هزار دستگاه تلویزیون در سال ۹۶

عدم افزایش مشروط قیمت انواع تلویزیون

عدم افزایش مشروط قیمت انواع تلویزیون مستر كار: دبیر انجمن صنفی تولید كنندگان صوتی و تصویری با بیان این كه هم اكنون برنامه ای برای افزایش قیمت انواع تلویزیون امسال وجود ندارد، اظهار داشت: در سال قبل حدود ۹۰۰ هزار تلویزیون به صورت قاچاق به كشور وارد شد كه امیدواریم سیاست ارزی دولت امسال مانع از ادامه این روند شود.


محمدرضا شهیدی در گفت وگو با ایسنا و در پاسخ به رشد منفی ۱۵.۸ درصدی تولید انواع تلویزیون در سال قبل نسبت به سال پیشین، اظهار نمود: در سال قبل قاچاق انواع تلویزیون كمر تولید در این حوزه را شكست و شرایط بسیار سختی را برای تولید كنندگان رقم زد.

وی با بیان این كه در سال قبل یك میلیون و ۳۰۰ هزار دستگاه تلویزیون تولید و حدود ۹۰۰ هزار دستگاه به صورت قاچاق به كشور وارد شد، اظهار داشت: ظرفیت تولید انواع تلویزیون در كشور رقمی معادل چهار میلیون دستگاه است، اما در سال قبل تنها یك میلیون و ۳۰۰ هزار دستگاه تولید شد و ظرفیت برپایه كشش و تقاضای بازار تعیین می گردد كه متاسفانه در سال ۱۳۹۶ قاچاق بیش از اندازه تلویزیون شرایط بحرانی را برای تولید كنندگان فراهم ساخت.

دبیر انجمن صنفی تولید كنندگان صوتی و تصویری ادامه داد: از اصلی ترین علل كاهش تولید انواع تلویزیون در سال قبل می توان از مسائل و مشكلات كلان اقتصادی كشور نام برد و در كنار آن قاچاق انواع تلویزیون را می توان از دیگر علل رشد منفی آن برشمرد.

شهیدی با ابراز امیدواری نسبت به سیاست ارزی دولت در ارتباط با تخصیص ارز ۴۲۰۰ تومانی برای تولید كنندگان بیان كرد: مطمئنا اگر دلار ۴۲۰۰ تومانی توسط دولت به تولید كنندگان اختصاص پیدا كند، می توان تمام نیاز كشور را در بخش انواع تلویزیون پاسخ داد.

وی ادامه داد: خوشبختانه این سیاست ارزی تابحال سبب شده كه شاهد كمتر شدن میزان قاچاق باشیم، چون كه برای قاچاقچیان به صرفه نیست كه با ارز بالای ۶۰۰۰ تومان بخواهند به روند واردات غیرقانونی خود ادامه دهند.

دبیر انجمن صنفی تولید كنندگان صوتی و تصویری همینطور در مورد شرایط قیمتی انواع تلویزیون در سال جاری، اعلام نمود: تابحال تولید كنندگان در برابر افزایش قیمت مقاومت كرده اند و برنامه ای برای افزایش قیمت ها در این حوزه وجود ندارد و به صورت حتم مگر ارز ۴۲۰۰ تومانی به آنها اختصاص پیدا كند مشكل خاصی در این رابطه وجود نخواهد داشت.

وی ادامه داد: مطمئنا تخصیص ارز باعث خواهد شد كه مشكلات ارزی تولید كنندگان برطرف شود و با افزایش میزان تولید از رشد قیمت ها در این بخش جلوگیری كرد.

شهیدی با تاكید بر این كه تخصیص ارز ۴۲۰۰ تومانی توسط دولت با پدیده قاچاق مقابله خواهد كرد، اظهار داشت: به صورت حتم اگر نتوانند مشكلات مربوط به سامانه نیما را برطرف كنند و تخصیص ارز برپایه وعده های داده شده عملیاتی نشود نمی توان مرتبط با افزایش میزان قیمت ها امسال پیش بینی داشت و باید منتظر شرایطی باشیم كه بازار در این رابطه رقم خواهد زد.

به گزارش مستر كار به نقل از ایسنا، در سال قبل نسبت به سال ۱۳۹۵، هشت كالای منتخب صنعتی با كاهش تولید رو به رو شدند كه در این بین انواع تلویزیون با رشد منفی ۱۵.۸ درصدی در بین این هشت كالا در جایگاه سوم قرار داشت.
1397/02/30
15:24:32
4825
5.0 از 5
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو