مسترکار - دنیای خودرو
رئیس كمیته سلامت شورای شهر تهران خبر داد

فعالیت تیمی برای سنجش میزان نیترات و سموم در میوه های پایتخت

فعالیت تیمی برای سنجش میزان نیترات و سموم در میوه های پایتخت مستر كار: رئیس كمیته سلامت شورای شهر تهران بااشاره به مشاهده نیترات در آزمایشات محصولات میادین میوه و تره بار از فعالیت تیمی برای تحلیل نتایج آزمایشات انجام شده اطلاع داد تا برپایه آن سفارش هایی برای كاهش آلاینده در اختیار مردم، سازمان محیط زیست و كشاورزان ارائه شود.


ناهید خداكرمی در گفت وگو با ایسنا، با بیان اینكه طبق مصوبه شورای شهر چهارم باید تمامی میوه و تره باری كه وارد میادین می شدند از نظر سموم، نیترات و برخی آلاینده ها آزمایش می شدند اظهار داشت: البته مشكل ما در گذشته این بود كه فقط این آزمایشات انجام می شده ولی خروجی، تحلیل و بازخوردی نداشت كه در وهله اول از سازمان میوه و تره بار گزارش ها در خواست كردیم.
وی با اشاره به اینكه گزارشات نشان می داد كه برخی مواد غذایی ما ممكن است نیتریت آن بیش از اندازه استاندارد باشد، گفت: هم اكنون مشغول تحلیل این داده ها هستیم كه در نتایج اولیه مشخص شد كه با استانداردهای اروپا خیلی متفاوت نیست چون كه میوه های سراسر دنیا درصدی از نیترات را به علت جنس خاك دارند كه در ایران هم شاهد آلودگی خاك و استفاده بیش از اندازه استاندارد از كودهای شیمیایی و سموم هستیم كه سبب شده كه در بعضی میوه ها این مسئله تولید شود.
خداكرمی اضافه كرد: در آینده ای نزدیك با تحلیل آزمایشات در میوه و تره باری كه وارد میادین می شد مداخلات به صورت موردی، نوع محصول و استان در اختیار همگان قرار خواهد گرفت.
رئیس كمیته سلامت شورای شهر تهران با اشاره به اینكه در همه دنیا محصولات ریشه ای مثل سیب زمینی و پیاز بیشترین آلاینده های خاك را جذب می كنند، اظهار داشت: البته تحلیل اولیه نشان داده جای نگرانی نیست و میزان این ماده با استاندارد جهان خیلی تفاوت ندارد و می گردد با تمهیداتی میزان مواد مضر را در موقع فرآوری و پخت غذا كاهش داد.
وی با اشاره به اینكه اصرار داریم كه وزارت كشاورزی و سازمان محیط زیست به تكلیف خود در این حوزه توجه بیشتری داشته باشند. اظهار داشت: البته تیمی برای تحلیل آزمایشات مامور شده كه با كمك متخصصین صنایع غذایی و تغذیه بزودی نتایج آن به همراه سفارش هایی برای كاهش آلاینده در اختیار مردم، سازمان محیط زیست و كشاورزان قرار داده می گردد.1397/02/31
16:07:07
4414
5.0 از 5
تگهای خبر: محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو