مسترکار - دنیای خودرو

قیمت تایر و روغن خودرو بالا رفت

قیمت تایر و روغن خودرو بالا رفت به گزارش مستر كار رئیس اتحادیه فروشندگان لاستیك و روغن خودرو اظهار داشت: قیمت لاستیك های ایرانی تا پنج درصد و لاستیك های خارجی تا ۴۰ درصد افزایش یافته است. قیمت روغن موتور ایرانی با وجود آنكه از جانب شركت ها افزایش نیافته پنج تا ۱۰ درصدی افزایش قیمت را به ثبت رسانده اند.


به گزارش مستر كار به نقل از ایسنا، یكی از محصولاتی كه ارتباط مستقیم با نرخ دلار و قیمت محصولات پتروشیمی دارد، روغن موتور و لاستیك خودرو است كه طی مدت گذشته قیمت لاستیك بخصوص لاستیك های خارجی با رشد قابل توجهی روبرو شده است و در كنار آن قیمت روغن موتور از جانب كارخانه ها با افزایش قیمت مواجه شده و به تبع آن واحدهای تعویض روغن میزان دستمزد خویش را افزایش داده اند.
در این باره رئیس اتحادیه فروشندگان لاستیك و روغن خودرو اظهار نمود: لاستیك های تولید داخل تا حدود پنج درصد افزایش قیمت داشته و لاستیك های وارداتی تا ۴۰ درصد گران شده اند.
داوود سعادتی نژاد به ایسنا اظهار داشت: رشد قیمت لاستیك در شرایط فعلی به علت آن است كه مصوبه سال ۱۳۹۳ در ارتباط با تولید و فروش لاستیك اجرایی نمی گردد و از جانب دیگر ركود گریبان بازار را گرفته است. ناگفته نماند كه در شرایط فعلی قیمت لاستیك خودروهای سنگین، رشد قابل توجهی را به ثبت رسانده است.
او ادامه داد: هم اكنون به واسطه رشد ۴۰ درصدی قیمت محصولات وارداتی، حجم قابل توجهی از تقاضای بازار با استفاده از لاستیك های داخلی تامین می گردد.
سعادتی نژاد در ارتباط با وضعیت روغن موتور نییز اظهار داشت: قیمت روغن موتور ایرانی با وجود آنكه شركت ها افزایش قیمت نداشته اند اما رشد پنج تا ۱۰ درصدی را به ثبت رسانده اند و شرایط بازار به گونه ای است كه بازار روغن از محصولات ایرانی اشباع و نیازی به واردات محصولات خارجی نیست.
وی با اشاره به اینكه صادرات روغن موتور ایرانی به بعضی از كشورهای آسیای صورت می گیرد، خاطرنشان كرد: دستمزد واحدهای صنفی تعویض روغن تغییر نداشته و این در شرایطی است كه اتحادیه فروشندگان لاستیك و روغن موتور از نرخ گذاری مصوب خارج شده و در تیرماه سال قبل اتحادیه به صورت داخلی نرخ گذاری برای دستمزد تعیین كرده است.


 

1397/03/27
19:23:06
4704
5.0 از 5
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو