مسترکار - دنیای خودرو

حسینی كیا: اظهارات شریعتمداری مغایر با تاكیدات رییس جمهور است

حسینی كیا: اظهارات شریعتمداری مغایر با تاكیدات رییس جمهور است مستر كار: یك عضو هیات رییسه كمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به اینكه دوشنبه هفته جاری نشست مشتركی با كمیسیون پشتیبانی از تولید ملی با مبحث ثبت سفارش برگزار می شود، از احتمال توقف كامل ثبت سفارش خودروهای وارداتی اطلاع داد.حجت الاسلام و المسلمین سیدجواد حسینی كیا، اظهار داشت: همواره عرضه و تقاضا قیمت خودرو را بر بازار مشخص می كند اما مساله این است كه امسال باید پشتیبانی از تولید خودروی ایرانی در دستور كار وزارت صنعت قرار گیرد تا شعار پشتیبانی از تولید داخل عملیاتی شود.

دولت ابتدا در خودش وفاق تولید كند و بعد در مورد تصمیمات مختلف، اطلاع رسانی كند. سخنان وزیر صنعت با دستور رییس جمهور در تضاد كامل است. رییس جمهور بر شفاف سازی در عرصه های اقتصادی تاكید كرده است اما وزیر صنعت، معدن و تجارت اعلام اسامی ثبت سفارش كنندگان را جنگ با بخش خصوصی تعبیر كرده است.نماینده مردم سنقر در مجلس در پاسخ به این پرسش كه چرا وزیر صنعت اعلام اسامی ثبت سفارش كنندگان خودرو را به ضرر بخش خصوصی دانسته است، پاسخ داد: شاید به این دلیل باشد كه وقتی مشخص شود بخش دولتی عامل اصلی رانت ثبت سفارش خودرو است و این بخش همواره خویش را رقیب اصلی سایر بخش های اقتصادی می داند به ضرر بخش خصوصی و بخش غیردولتی اقتصاد تمام شود. به هر صورت امسال به علت نامگذاری سال پشتیبانی از تولید ملی باید به سمت تولید خودروی داخلی برویم و به احتمال زیاد ثبت سفارش خودرو امسال به صورت كامل متوقف می گردد.

وی در عین حال انجام دقیق و بدون رانت ثبت سفارش خودرو را به نفع بخش خصوصی دانست و اضافه كرد: مشكل اینجاست كه ثبت سفارش خودرو به علت رانتی كه دارد به جای نفع بخشیدن به مردم و بخش خصوصی، به نفع فرصت طلبان و رانت خواران تمام شده است و این مساله باعث تشدید قیمت ها و ضرر و زیان تولید داخلی و مردم شده است.

عضو هیات رییسه كمیسیون صنایع و معادن مجلس، سخنان امروز شریعتمداری در مورد اعلام نكردن اسامی ثبت سفارش كنندگان خودرو توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت را در مغایرت با تاكید رییس جمهور در خصوص اعلام اسامی دریافت كنندگان ارز 4200 تومانی دانست.

وی ادامه داد: به اعتقاد بنده بهتر است دولت ابتدا در خودش وفاق تولید كند و بعد در مورد تصمیمات مختلف، اطلاع رسانی كند. سخنان وزیر صنعت با دستور رییس جمهور در تضاد كامل است. رییس جمهور بر شفاف سازی در عرصه های اقتصادی تاكید كرده است اما وزیر صنعت، معدن و تجارت اعلام اسامی ثبت سفارش كنندگان را جنگ با بخش خصوصی تعبیر كرده است در حالیكه انجام دستور رییس جمهور باعث شفاف سازی و به تعادل رسیدن بازار می گردد.
1397/04/09
22:13:14
5001
5.0 از 5
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو