مسترکار - دنیای خودرو
وضعیت این روزهای بازار گوشی

فروش موبایل یك میلیون تومان بالاتر از نرخ بازار

فروش موبایل یك میلیون تومان بالاتر از نرخ بازار مستر كار: در حالیكه بعد از انتشار خبر اختصاص ارز دولتی به شركت های واردكننده موبایل قرار بود قیمت موبایل برپایه همین نرخ ها كاهش پیدا كند، همچنان در بازار هیچ كاهش قیمتی رخ نداده و فروشندگان به سبك و سیاق گذشته خود ادامه می دهند.به گزارش مستر كار به نقل از ایسنا، مشاهدات امروز از بازار موبایل نشان داده است كه نه تنها قیمت انواع گوشی تلفن همراه در بازار تهران كاهش پیدا نكرده است بلكه نسبت به روزهای گذشته با افزایش قیمت همراه بوده و تخلفات متعددی همچون كم فروشی در این بازار مشاهده می گردد. بعنوان مثال در پاساژ علاءالدین و بازار موبایل چهارسو امروز با وجود مشتریان زیاد در بازار مردم سردرگم بودند و نمی دانستند با افزایش قیمت ها چكار كنند، البته این مسئله تنها به پاساژ علاءالدین اختصاص ندارد، یكی از خریداران كه با ایسنا تماس گرفته بود، در این باره اظهار داشت كه گوشی تلفن همراهی كه قیمتی حدود پنج میلیون و ۷۵۰ هزار تومان قیمت داشته را یك میلیون تومان گران تر از یكی از نمایندگی های رسمی این برند در مجمتع كامپیوتر پایتخت خریده ام و با وجود پیگیری های مختلف و ارسال نامه رسمی مكتوب به تعزیرات حكومتی، تا كنون هیچ اقدامی در جهت برخورد با این فروشنده متخلف صورت نگرفته است.

یكی از فروشندگان در این باره اظهار داشت كه افزایش قیمت ها هیچ ارتباطی به فروشندگان ندارند و آنها تنها نمایندگان فروش شركت های واردكننده ای هستند كه لیست قیمت را در اختیار داشته و برپایه آن لیست كالای خویش را به مردم می فروشند. یكی دیگر از فروشندگان موبایل به خبرنگار ایسنا اینگونه درباره گرانی گوشی تلفن همراه توضیح داد كه از روز گذشته تابحال قیمت موبایل در برندهای مختلف بسته به برندها و قیمت های آن از ۲۰۰ هزار تا بیش از ۶۰۰ هزار تومان افزایش داشته است و برپایه اطلاعات به دست آمده از واردكنندگان و شركت كنندگان تامین كننده گوشی تلفن همراه در ایام آینده باز هم شاهد افزایش قیمت خواهیم بود.

او در این باره اضافه كرد: فروشندگان موبایل هیچ گناهی ندارند و كسانی در این بازار از نوسانات قیمت سود می برند كه واردكننده این كالاها هستند. چراكه آنها هر روز برپایه نرخ دلخواه خود موبایل را به ما برای فروش می دهند و ما مجبوریم به این قیمت ها گوشیهای تلفن همراه را به مردم بفروشیم.

در این بازار نه تنها افزایش قیمت ها از نظر فروشندگان و حتی صاحبان رسمی نمایندگی های برندهای مختلف عجیب و غریب نیست بلكه یكی از صاحبان دفاتر مركزی برندی معروف در بازار موبایل به خبرنگار ایسنا اظهار داشت كه قرار شده تا ارز اختصاص یافته به واردات گوشی تلفن همراه به ۵ هزار و ۱۰۰ تومان افزایش پیدا كند و آن موقع بطور قطع قیمت موبایل بالاتر هم خواهد رفت.

یكی دیگر از تخلفاتی كه در بازار موبایل شاهد آن هستیم این بود كه طی روزهای گذشته صف های عریض و طویلی در پاساژ علاءالدین و دیگر بازارهای موبایل تهران شكل گرفته بود چراكه خبرهایی در خصوص فروش گوشیهای تلفن همراه به نرخ دولتی ۴۲۰۰ تومانی انتشار یافته بود اما مردم و برخی از فروشندگان موبایل در پاساژ علاءالدین آن را یكی از ترفندها برای كشاندن مشتریان به این بازار می دانستند چراكه بعضی از فروشندگان موبایل دو مرحله از مردم دریافت می كردند. یك بار كارت عابربانك آنها را به نرخ دولتی روی دستگاه های پرداخت پول خود می كشیدند و بار دیگر مابه التفاوت آن را محاسبه می كردند.

در گوشه و كنار دیگری از این بازار تخلفاتی مشاهده می شد كه بعضی از فروشندگان برخی از برندهای تلفن همراه را با قیمتی بسیار پایین تر از آن چیزی كه در بازار وجود دارد، می فروشند حال آن كه آن برندها كارایی و خصوصیت های فنی آن برند را ندارند. بعنوان مثال گوشی تلفن همراه سامسونگ A۷ بیش از یك میلیون و ۸۰۰ هزار تومان در بازار قیمت دارد اما بعضی از فروشندگان آن را ۵۸۰ هزار تومان می فروشند و وقتی مردم به آنجا رجوع می كنند متوجه می شوند نه تنها این گوشی ارزان قیمت گارانتی ندارد بلكه از نظر اطلاعات فنی مانند حافظه داخلی و جنس آن كیفیت بسیار پایین تری نسبت به همین برند موجود در بازار وجود دارد.

به نظر می رسد با عنایت به شرایط كنونی در بازار موبایل دستگاه های نظارتی باید بیش از پیش به این بازار توجه كرده و با تخلفات و گران فروشی برخورد كنند چراكه هم اكنون در بازار موبایل تهران گوشی سامسونگ S۹ در بازار ۵ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان و گوشی سامسونگ S۹ پلاس ۶ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان قیمت دارد كه به قول فروشندگان حدود ۶۰۰ هزار تومان نسبت به روز گذشته گران تر شده است.
1397/04/17
14:07:47
4674
5.0 از 5
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو