مسترکار - دنیای خودرو

جزئیات جلسه شمخانی با خودروسازان و قطعه سازان

جزئیات جلسه شمخانی با خودروسازان و قطعه سازان مستر كار: رییس انجمن صنایع همگن قطعه سازی جزئیاتی از جلسه اخیر دبیر شورای عالی امنیت ملی با فعالان صنعت خودرو و قطعه سازی را بیان و از برنامه ریزی برای بررسی و حل مشكلات این صنایع در ستاد مقابله با تحریم، اطلاع داد.


محمدرضا نجفی منش در گفت وگو با ایسنا، اظهار نمود: در حاشیه بازدید دبیر شورای عالی امنیت ملی از گروه صنعتی ایران خودرو، جلسه مشتركی با حضور آقای شمخانی و فعالان صنعت خودرو و قطعه سازی برگزار گردید.

وی افزود: در ابتدای این جلسه دبیر شورای عالی امنیت ملی این مورد كه صنعت خودرو جزو تحریم های اولیه آمریكا از نیمه مرداد ماه قرار گرفته را نشانه اهمیت این صنعت در تولید و اشتغال ملی و همینطور ادامه فعالیت صنایع وابسته بخصوص صنعت قطعه سازی دانست.

رییس انجمن صنایع همگن قطعه سازی اضافه كرد: در ادامه این جلسه گزارشی از وضعیت صنعت خودرو و قطعه سازی و مهمترین مشكلات موجود عرضه و اعلام گردید كه قیمت گذاری دستوری خودرو، كمبود نقدینگی و پایین بودن سقف اعتباری خودروسازان در سیستم بانكی و مشكلات تامین و تخصیص ارز، از مهمترین مشكلات فعلی صنایع خودرو و قطعه سازی است.

وی با اشاره به اینكه در این جلسه دبیر ستاد مقابله با تحریم هم حضور داشت، تصریح كرد: بعد از عرضه گزارش از وضعیت فعلی صنایع خودرو و قطعه سازی مقرر شد این مشكلات در جلسه ستاد مقابله با تحریم متشكل از چند تن از وزرا و معاون اول رییس جمهوری، مطرح و برای آنها چاره اندیشی شود.

نجفی منش افزود: در این جلسه دبیر شورای عالی امنیت ملی بر لزوم حل هرچه سریع تر مشكلات صنعت خودرو و قطعه سازی بعنوان یكی از مهمترین صنایع اشتغال زای كشور تصریح كرد.

وی خاطرنشان كرد: مشكلات یاد شده باعث افت ۳۸ درصدی تولید خودرو در كشور در مرداد ماه شده است ازاین رو امیدواریم مشكلات هرچه زودتر حل شود تا شاهد افت بیشتر تولید خودرو در ماه های آینده نباشیم.

به گزارش مستر كار به نقل از ایسنا، علی شمخانی - دبیر شورای عالی امنیت ملی - روز دوشنبه در گروه صنعتی ایران خودرو حضور یافته و از خطوط تولید این شركت بازدید كرد.
1397/06/21
19:49:20
5235
5.0 از 5
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو