مسترکار - دنیای خودرو

تداوم ارسال ذغال سنگ به ذوب آهن اصفهان

تداوم ارسال ذغال سنگ به ذوب آهن اصفهان مستر كار: انجمن ذغال سنگ ایران از ازسرگیری ارسال ذغال سنگ به ذوب آهن اصفهان اطلاع داد.


به گزارش مستر كار به نقل از ایسنا، انجمن ذغال سنگ ایران از اول آبان ماه ارسال ذغال سنگ به ذوب آهن اصفهان را متوقف كرده و علت آنرا افزایش بیشتر از ۱۰۰ درصدی در هزینه تجهیزات و ملزومات معادن، افزایش قیمت جهانی ذغال سنگ و همینطور افزایش قیمت ذغال سنگ وارداتی بر اساس نرخ ارز نیما عنوان كرده و خواهان تعیین نرخ جدید برای ذغال سنگ شده بود.
در چنین شرایطی محمد مجتهدزاده – رئیس انجمن ذغال سنگ ایران – از ازسرگیری تحویل ذغال سنگ به كارخانه ذوب آهن اصفهان اطلاع داد و اظهار داشت: با عنایت به این كه امكان تعیین قیمت عادلانه و مناسب برای ذغال سنگ تولید داخل از جانب معاونت معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت فراهم شده، ارسال ذغال سنگ به ذوب آهن اصفهان از روز پنجشنبه سوم آبان از سر گرفته شد.
وی با بیان این كه فضای مذاكرات انجمن ذغال سنگ و ذوب آهن اصفهان امیدواركننده است، اظهار نمود: فعلا در حال انجام مذاكرات فنی و اقتصادی بین انجمن ذغال سنگ و ذوب آهن اصفهان هستیم اما پیش بینی می كنم این مذاكرات قبل از آخر آبان ماه به نتیجه برسد.
مجتهدزاده تصریح كرد: هم اكنون قراردادها تغییر پیدا نكرده و ذغال سنگ با همان قیمت گذشته ارسال می شود، اما پیش بینی می نماییم كه برای تعیین قیمت مناسب به توافق برسیم.
رئیس انجمن ذغال سنگ ایران ابراز امیدواری كرد با جلساتی كه برگزار می شود شرایطی فراهم گردد تا گشایشی در رفع مشكلات معادن ذغال سنگ فراهم گردد و همزمان ذوب آهن هم بتواند به صورت مستمر ذغال سنگ مورد نیاز این واحد را از منابع داخلی تامین كند.1397/08/07
15:20:10
4413
5.0 از 5
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو