مسترکار - دنیای خودرو
كارشناسان جهانی پیش بینی كردند

ادامه روند كاهش قیمت طلا در هفته جاری

ادامه روند كاهش قیمت طلا در هفته جاری مستر كار: در نظرسنجی طلای هفتگی كیتكو نیوز، كارشناسان وال استریت كاهش بیشتر قیمت طلا در هفته جاری را پیش بینی كردند در حالی كه سرمایه گذاران به نسبت برابر میان كاهش و افزایش قیمت این فلز زرد اختلاف نظر داشتند.به گزارش مستر كار به نقل از ایسنا، در هفته گذشته كه دلار آمریكا در آستانه نشست سیاست گذاری بانك مركزی كشور و انتظارات بالا برای افزایش نرخ های بهره در این نشست و همینطور تحت تاثیر عملكرد قوی بازارهای سهام افزایش پیدا كرد، با كاهش قیمت روبرو شد. دلیل دیگری كه ریزش قیمت طلا را تشدید كرد سقوط قیمت این فلز به پایین یك محدوده حمایتی مهم و پایین متوسط حركت قیمت ۲۰۰ روزه بود.

برخی از معامله گران و تحلیلگران انتظار دارند به دنبال كاهش شدید قیمت، تقاضا برای خرید ارزان تولید شود و كمك نماید بازار این فلز پرارزش ثبات پیدا كند اما سایرین كاهش بیشتر این فلز پرارزش را در برابر رشد دلار پیش بینی می كنند.

در نظرسنجی كیتكو نیوز از وال استریت، ۱۹ كارشناس بازار شركت كردند كه از میان آنها ۱۰ نفر یا ۵۳ درصد كاهش قیمت طلا را پیش بینی كردند در حالی كه هفت نفر یا ۳۷ درصد انتظار داشتند طلا در هفته جاری افزایش پیدا كند و دو نفر یا ۱۱ درصد هم نظری نداشتند.

در این بین ۸۴۷ نفر در نظرسنجی آنلاین كیتكونیوز از سرمایه گذاران شركت كردند كه از میان آنها مجموعا ۴۰۰ نفر یا ۴۷ درصد افزایش قیمت طلا و ۳۹۳ نفر یا ۴۶ درصد كاهش قیمت طلا در هفته جاری را پیش بینی كردند در حالیكه ۵۴ نفر یا شش درصد نظری نداشتند.

برای هفته معاملاتی گذشته ۵۸ درصد از كارشناسان وال استریت نسبت به افزایش قیمت طلا بدبین بودند. در واقع برای اولین بار از اواخر اكتبر بود كه تحلیلگران و معامله گران حرفه ای كاهش هفتگی قیمت ها را پیش بینی كردند. بزرگترین گروه رای دهندگان در میان سرمایه گذاران (۴۶ درصد) نسبت به رشد قیمت طلا خوش بین بودند. در معاملات روز جمعه بازار آمریكا، هر اونس طلا برای تحویل در فوریه ۴. ۷۰ دلار یا ۰. ۴ درصد كاهش یافت و در ۱۲۴۸. ۴۰ دلار بسته شدكه پایین ترین قیمت از ۲۰ ژوئیه بود. طلا برای كل هفته حدود ۲. ۳ درصد كاهش یافت كه سومین كاهش هفته متوالی بود.

از ابتدای سال ۲۰۱۷ تابحال بدون در نظر گرفتن هفته گذشته، سرمایه گذاران ۲۸ بار از ۴۶ بار جهت حركت قیمت طلا را به درستی پیش بینی كردند كه درصد درستی آنها را به ۶۱ درصد می رساند در حالیكه پیش بینی كنندگان وال استریت ۲۷ بار از ۴۷ بار پیش بینی درست داشتند كه درستی پیش بینی آنها را به ۵۷ درصد می رساند.

كوین گریدی، مدیرعامل شركت فونیكس فیوچرز انتظار دارد اكنون كه طلا به پایین متوسط حركت ۲۰۰ روزه سقوط كرده، در روند كاهشی می ماند.

ریچارد بیكر، دبیر نشریه "یوركا ماینر ریپورت" هم كاهش بیشتر قیمت طلا را كه به پایین ترین حد خود از اواسط سال سقوط كرده است، پیش بینی نمود.

پیتر هاگ، مدیر معاملات جهانی كیتكو متالز هم كاهش قیمت طلا در ایام منتهی به نشست بانك مركزی آمریكا را پیش بینی نمود اما تصریح كرد كه قیمت ها بعد از این نشست احیانا بهبود پیدا می كنند.

تحلیلگران كومرس بانك در یادداشتی پیش بینی كردند فضا برای طلا در سال ۲۰۱۸ مثبت خواهد بود و قیمت هر اونس این فلز تا آخر سال ۲۰۱۸ به ۱۳۵۰ دلار می رسد.
1396/09/18
00:52:22
4834
5.0 از 5
تگهای خبر: افزایش قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو