مسترکار - دنیای خودرو

یك بام و دو هوای صنعتگران چاپ بین دو وزارتخانه

یك بام و دو هوای صنعتگران چاپ بین دو وزارتخانه مستر كار: رئیس اتحادیه صادركنندگان از وضعیت نامشخص صنعتگران چاپ و پاسكاری مسائل مربوط به آنها بین دو وزارتخانه صنعت، معدن و تجارت و هم فرهنگ و ارشاد اسلامی انتقاد كرد.بابك عابدی در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به اینكه صنعت چاپ با مشكل انتقال تولیت بین وزارت صنعت، معدن و تجارت و هم وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی روبروست، اظهار نمود: متاسفانه بخشی از مسائل مرتبط با صنعت چاپ به وزارت صنعت، معدن و تجارت و بخشی دیگر از مسائل مرتبط به حوزه فرهنگ و ارشاد اسلامی واگذار شده است. به طور مثال واردات ماشین آلات صنعت چاپ به وزارت صنایع و مسائل مربوط به محتوا و مجوز در اختیار وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی قرار گرفته است.

وی ادامه داد: اخیرا هم شنیده ایم كه مقرر است مجوز تخصیص چاپخانه ها به وزارت صنعت، معدن و تجارت واگذار شود در حالی كه هم اكنون مجوز تاسیس چاپخانه ها در اختیار وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است و ما نمی دانیم كه چه سرنوشتی در انتظار این مسئله خواهد بود.

رئیس اتحادیه صادركنندگان با تاكید بر اینكه باید تكلیف صنعت چاپ به طور صریح مشخص شود، بیان كرد: چنین اتفاق هایی مخالف بهبود فضای كسب و كار است و صنعتگران را با چالش مواجه می كند. چه دلیلی دارد كه بخشی از كار ما به یك وزارتخانه و بخش دیگری از آن به وزارتخانه دیگری محول شود. چنین مسئله ای در هیچ كجا وجود ندارد و باید نسبت به آن چاره اندیشی كرد.

عابدی ادامه داد: علاوه بر این وزارت صنعت، معدن و تجارت به برخی مسائل آشنا نیست. به طور مثال در مورد واردات ماشین آلات صنعت چاپ اعلام نموده اند كه مجوز واردات به ماشین آلاتی كه پنج سال از زمان ساخت آنها بگذرد داده نمی شود در حالی كه برخی ماشین آلات در صنعت چاپ نباید با سال ساخت مدنظر قرار گیرند و می توان از آنها بهره برد. متاسفانه در وزارت صنعت، معدن و تجارت آشنایی كامل و جامعی نسبت به این مسئله وجود ندارد و اگر مقرر است چنین مسائلی به این وزارتخانه منتقل شود، باید از تجربیات وزارت ارشاد و فرهنگ اسلامی استفاده كنند.

وی با تاكید بر اینكه باید از سردرگمی صنعت چاپ بین دو وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و هم وزارت صنعت، معدن و تجارت جلوگیری كرد، اظهار داشت: درخواست فعالان این حوزه یكپارچگی متولی امر است و همچنان مسئله تولیت صنعت چاپ در مجلس شورای اسلامی و بین دو كمیسیون فرهنگی و هم صنایع و معادن در حال بررسی است و معتقدیم كه صنعت چاپ یك فعالیت صنعتی است و باید به وزارت صنعت، معدن و تجارت منتقل شود و در بخش هایی كه نسبت به فعالیت های مربوطه آشنایی وجود ندارد، از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای انتقال اطلاعات كمك گرفت.

رئیس اتحادیه صادركنندگان ادامه داد: در نهایت باید تكلیف صنعت چاپ و فعالیت های مربوط به آن بین دو وزارتخانه صنعت، معدن و تجارت و هم فرهنگ و ارشاد اسلامی مشخص شود و این اتفاق درست نیست كه صنعتگران این حوزه بین دو وزارتخانه در تردد باشند.
1396/10/03
19:49:54
4736
5.0 از 5
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو