مسترکار - دنیای خودرو

آلومینای جاجرم كجا مصرف می شود؟!

آلومینای جاجرم كجا مصرف می شود؟! مستر كار: به دنبال ابراز نارضایتی نماینده مردم اراك از عدم تامین مواد اولیه شركت ایرالكو ازسوی مجتمع جاجرم، رئیس سندیكای صنایع آلومینیوم ایران اظهار نمود كه برنامه ریزی عرضه محصول این شركت دولتی تحت نظر معاونت معدنی وزارت صمت و سازمان ایمیدرو انجام میگردد.


به گزارش مستر كار به نقل از ایسنا، علی اكبر كریمی - نماینده مردم اراك - در مجلس شورای اسلامی بتازگی خواستار واگذاری شركت آلومینای ایران (مجتمع جاجرم) به شركت آلومینیوم ایران (ایرالكو) شده است، چراكه به قول وی آلومینیوم جاجرم با پول ایرالكو و برای تامین مواد اولیه ایرالكو تولید شده، اما امروز مدیران ایرالكو باید برای هر تن مواد اولیه جاجرم خواهش و تمنا كنند.
در این باره، هوشنگ گودرزی - رئیس سندیكای صنایع آلومینیوم ایران - در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به این كه مجتمع جاجرم تنها تولیدكننده آلومینا (ماده اولیه تولید آلومینیوم) است كه آنرا به یكی از دو تولیدكننده پایین دستی عرضه می كند، اظهار نمود: با عنایت به این كه مجتمع جاجرم محصول خودرا صادر نمی كند، عدم تحویل آلومینا به شركت ایرالكو نشان داده است جاجرم این ماده اولیه را فقط به شركت المهدی عرضه می كند.
به قول وی، با عنایت به این كه مجتمع جاجرم یك شركت دولتی است و تحت نظر ایمیدرو اداره می شود، برنامه ریزی عرضه محصول آن تحت نظر معاونت معدنی وزارت صمت و ایمیدرو انجام میگردد.
گودرزی هم چنین از اجرای طرح توسعه مجتمع جاجرم آگاهی داد كه برمبنای آن تا آخر سال جاری خود جاجرم باز شمش آلومینیوم تولید خواهدنمود و درنتیجه به یكی از مصرف كنندگان آلومینای خود تبدیل خواهد شد.
رئیس سندیكای صنایع آلومینیوم ایران درانتها اشاره كرد كه مجتمع جاجرم در شش ماه نخست سال جاری، ۱۲۱ هزار تن آلومینا تولید كرده و پیش بینی میگردد كل تولید این شركت در سال ۹۷ به ۲۵۰ هزار تن برسد.1397/09/17
20:32:09
4464
5.0 از 5
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو