مسترکار - دنیای خودرو

به نام ایران به كام چین!

به نام ایران به كام چین! مستر كار: دبیر سندیكای تولیدكنندگان لوله و پروفیل از ارسال محصولات تقلبی چینی با برند ایرانی به كشورهای عراق، افغانستان و پاكستان اطلاع داد.


امیرحسن كاوه در گفت وگو با ایسنا، با تاكید بر نیاز كشورهای همسایه به محصولات ایرانی اظهار نمود: بعضی از محصولات چینی با برند ایرانی، به عراق، پاكستان و افغانستان فرستاده می شود، چراكه محصولات ایرانی در این كشورها جا افتاده است، اما سازوكار مناسبی برای صادرات از طرف ایران تعریف نشده است.
ایشان سپس با بیان این كه میزان واردات و صادرات نباید تنها معیار سنجش سازمان توسعه و تجارت باشد، اظهار داشت: سازمان توسعه تجارت باید صادرات و واردات را برمبنای میزان ارزش افزوده، میزان اشتغال زایی وتامین نیاز داخلی ارزش گذاری كند.
كاوه افزود: هر صادراتی خوب و هر وارداتی بد نیست؛ بدین سبب سازمان توسعه تجارت باید كارت توبیخ صادرات و تشویق واردات باز داشته باشد.
به قول دبیر سندیكای تولیدكنندگان لوله و پروفیل، واردكننده مواد اولیه كه اشتغال و ارزش افزوده احداث می كند، باید تشویق و درعوض صادركننده مواد اولیه كه صنایع تكمیلی را محتاج نگه می دارند، باید توبیخ شود.
وی با اشاره به ضرورت برنامه ریزی سازمان توسعه تجارت برای صادرات محصولات نهایی، اظهار نمود: با عنایت به این كه محصولات خام در حجم زیاد و قیمت پایین به فروش می رسند، صادرات آنها راحت تر است.
كاوه هم چنین از مشكل كارخانه ها برای واردات موقت مواد اولیه خبر داد، چراكه گمرك برای ورود مواد اولیه سهمیه تعیین كرده است.1397/09/18
14:14:19
4849
5.0 از 5
تگهای خبر: تولید , صادرات , گمرك , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو