مسترکار - دنیای خودرو

گرانی قیمتها در بزرگترین بازار فولاد و سنگ آهن جهان

گرانی قیمتها در بزرگترین بازار فولاد و سنگ آهن جهان مستر كار: قیمت فولاد در چین با انتظار بازار برای بالا رفتن تقاضا تحت تاثیر تدابیر محرك اقتصادی دولت و محدود شدن عرضه در زمستان، روز پنجشنبه افزایش یافت.به گزارش مستر كار به نقل از ایسنا، قیمت فولاد و سنگ آهن چین در واكنش به محدودیت های تولید در زمستان رو به افزایش گذاشته اما رشد اخیر قیمت ها نشان دهنده دورنمای مثبت برای این بخش نیست. عامل موثر در رشد قیمت ها، تشدید اقدامات مقامات رسمی برای مقابله با آلودگی در مراكز فولادسازی بوده است در حالیكه ابتدا تصور می رفت محدودیتهای تولید در زمستان امسال به شدت فصل سرمای قبلی نخواهد بود.

بهای معاملات میلگرد فولادی در شانگهای با ۰.۸ درصد افزایش، به ۳۴۵۸ یوان (۵۰۰.۲۶ دلار) در هر تن رسید. بهای معاملات این بازار در ۱۴ دسامبر در ۳۴۲۷ یوان (۴۹۷ دلار) در هر تن بسته شد كه ۳.۷ درصد نسبت به قیمت نهایی ۱۱ دسامبر و ۷.۴ درصد نسبت به قیمت ۳۱۹۲ یوان در ۲۶ نوامبر، افزایش داشت.

بهای معاملات سنگ آهن در بازار كالای دالیان با یك درصد افزایش، به ۴۹۲.۵ یوان در هر تن رسید. قیمت سنگ آهن با عیار ۶۲ درصد باز روند مشابهی را طی كرده و با ۸.۵ درصد افزایش در مدت دو هفته، ۱۴ دسامبر در ۷۰.۰۵ دلار در هر تن بسته شد.

قیمت میلگرد فولادی حدودا ۱۴ درصد نسبت به اوج قیمتش در سال ۲۰۱۸ كه اواخر اوت به ثبت رسانده بود، كاهش پیدا كرده است اما حركت اخیر قیمت نشان دهنده دیدگاه كسانی است كه تصور می كنند محدودیت تولید، میزان عرضه را محدود خواهدنمود و تقاضا نسبتا قوی خواهد ماند.

قطعا شواهد اولیه از محدودیت تولید، تاثیر خودرا گذاشته است. تولید فولاد از ركورد ۸۲.۵۵ میلیون تن در اكتبر، به ۷۷.۶۲ میلیون تن در نوامبر كاهش پیدا كرد كه پایین ترین سطح تولید در هفت ماه گذشته بوده است.

اگر پیش بینی موسسه تحقیقات و برنامه ریزی صنعت متالورژیك چین درباره میزان تولید سال ۲۰۱۸ درست باشد، تولید دسامبر امكان دارد ۶۶ میلیون تن باشد.

این موسسه دولتی انتظار دارد تولید فولاد چین در سال ۲۰۱۸ به ركورد ۹۲۳ میلیون تن صعود كند. تولید این كشور در ۱۱ ماه نخست امسال به ۸۵۷.۴ میلیون تن بالغ شده كه ۶.۷ درصد نسبت به مدت مشابه سال ۲۰۱۷ رشد داشته است.

ركورد بالای تولید فولاد در سال میلادی جاری بدنبال تقاضای قوی در ابتدای سال و حاشیه سود مطلوب روی داده اما عوامل مذكور در هفته های اخیر تا حدودی ضعیف شده اند.

براساس گزارش رویترز، همزمان با انتشار آمار اقتصادی كه نگرانی هایی را نسبت به چشم انداز تقاضا برای صنایع فولادبر همچون ساخت و ساز و خودروسازی به وجود آورده است، قیمت های فولاد و حاشیه سود آن با وجود بهبود در هفته گذشته، از اوج شان در اوت فاصله گرفته اند.


1397/09/30
14:22:08
4616
5.0 از 5
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو