مسترکار - دنیای خودرو
مهر خبر می دهد؛

رشد قیمت مسكن در آذرماه نسبت به سال گذشته ۹۲ درصد شد

رشد قیمت مسكن در آذرماه نسبت به سال گذشته ۹۲ درصد شد به گزارش مستر كار بررسی معاملات مسكن پایتخت در آذرماه نشان داده است میانگین قیمت هر مترمربع آپارتمان در ماه گذشته نسبت به ماه مشابه سال قبل، ۹۲ درصد و نسبت به آبان ماه امسال ۵ درصد افزایش داشته است.به گزارش مستر كار به نقل از مهر، دفتر برنامه ریزی و اقتصاد مسكن وزارت راه و شهرسازی آمار معاملات مسكن آذرماه تهران را اعلام نمود. بر طبق این گزارش، در ماه گذشته ۶۹۵۰ فقره معامله مسكن در شهر تهران به امضاء رسید و میانگین قیمت هر متر مربع واحد مسكونی در پایتخت ۹ میلیون و ۶۳۱ هزار تومان ثبت شده است.
با توجه به اینكه در آبان ماه ۷۰۱۷ فقره معامله در تهران به ثبت رسیده بود، شاهد كاهش یك درصدی میزان معاملات در آذرماه هستیم. در زمینه قیمت هم در آبان ماه میانگین قیمت هر متر مربع واحد مسكونی در پایتخت ۹ میلیون و ۱۸۵ هزار تومان بود كه با این حساب، میانگین قیمت در آذرماه نسبت به آبان ماه ۵ درصد افزایش داشته است.
گران ترین منطقه پایتخت در آذرماه امسال، منطقه یك تهران بوده است كه میانگین قیمت هر مترمربع مسكن در آن ۲۲ میلیون و ۲۵۵ هزار تومان به ثبت رسیده است و ارزان ترین منطقه هم با میانگین ۴ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان به ازای هر مترمربع، به منطقه ۱۸ اختصاص داشته است.
بیشترین تعداد معامله هم در منطقه ۵ با ۸۷۹ فقره معامله و كمترین تعداد معامله مسكن هم در منطقه ۱۹ با ۴۷ فقره انجام شده است.
نگاهی به میانگین قیمت ها در سایر مناطق شهر تهران نشان داده است تمام مناطق تهران در آذرماه نسبت به آبان افزایش قیمت داشته اند ولی تعداد معاملات نسبت به ماه گذشته به میزان بسیار كمی كاهش داشته است.
بیشترین ریزش تعداد معاملات نسبت به ماه گذشته به منطقه ۵ با حدود ۱۰۰ فقره معامله اختصاص دارد.
گفتنی است در آذرماه سال قبل میانگین قیمت هر متر مربع واحد مسكونی ۵ میلیون تومان اعلام شده بود كه براین اساس، شاهد رشد ۹۲ درصدی میانگین قیمت در پایتخت هستیم؛ همینطور تعداد معاملات در آذرماه سال قبل ۱۷ هزار و ۹۴۹ فقره بود كه از كاهش ۶۱ درصدی معاملات در اذرماه امسال حكایت دارد.

1397/10/02
16:05:33
4301
5.0 از 5
تگهای خبر: افزایش قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو