مسترکار - دنیای خودرو

گلایه برخی شهروندان یزدی از افزایش قیمت گوشت

گلایه برخی شهروندان یزدی از افزایش قیمت گوشت به گزارش مستر كار افزایش قیمت گوشت در یزد در حالی ادامه دارد كه گوشت های تنظیم بازار گرم و منجمد هم وارد بازار شده و در حال توزیع است؛ همین امر سبب شده كه گلایه خانواده های كم برخوردار استان را به دنبال داشته باشد.


یكی از جوانان یزدی كه اخیرا ازدواج كرده و به اصطلاح سر خانه و زندگی‬‬ اش رفته به خبرنگار ایسنا گفته، وقتی نمی توانیم از پس خرید چند كیلو میوه بربیاییم، چطور می توانیم گوشت بخریم. واقعیت این است كه با این حقوق ناچیز كارگری و وضعیت فعلی قیمت ها، برای خوردن بعضی از غذاها خودمان را میهمان خانه پدر و مادرمان می نماییم.
محمد دهقان، یكی دیگر از شهروندان یزدی هم در گفتگو با خبرنگار ایسنا اظهار می كند: نگرانیم هر چه به عید نوروز نزدیك تر می شویم، قیمت گوشت بیشتر شود. شاید در كنار اینكه از ماهی پلوی شب عیدمان فاكتور گرفته ایم، باید مهمانانمان را با آش سیر نماییم و قید گوشت در غذایمان را بزنیم.
ریحانه زارع، دانشجوی ساكن یزد هم می گوید: یك دانشجو علاوه بر هزینه های خوابگاه و دانشگاه، باید مخارج خویش را هم تأمین كند و پرداخت این قیمت ها در توان قشر دانشجو نیست. با ۲۰ هزار تومان پول، تنها یك تكه كوچك استخوان و مقدار كمی گوشت از قصابی خریدم كه این میزان برای پختن غذای یك نفره در یك وعده كفایت می كند ولی ۲۰ هزار تومان هم برای این قشر مبلغ ناچیزی نیست.
عزرا دهقانی محمد آبادی، یكی از شهروندان یزدی در ارتباط با وضعیت گوشت قرمز به خبرنگار ایسنا می گوید: متأسفانه قیمت گوشت گوسفند افزایش یافته و توان خرید ما به همان میزان كاهش یافته است.
وی كه به قول خود مسئولیت خانواده ای چهار نفره را بر عهده دارد، از ناتوانی در خرید گوشت گلایه می كند و می گوید: اگر قبلاً هفته ای یك كیلو گوشت مصرف می كردیم، دیگر باید به ماهی یك كیلو گوشت بسنده كرد.
پیش از این معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صمت یزد با اشاره به افزایش گوشت قرمز گوسفندی در این استان طی روزهای آتی، از اقدامات تأثیرگذار انجام شده در جهت كاهش قیمت گوشت مرغ در بازار یزد اطلاع داده بود.
علی افشارپور در گفتگو با خبرنگار ایسنا خاطرنشان كرد: متأسفانه یزد در حوزه ی دام تولیدكننده نیست و همین امر منجر شده تا تغییر قیمت گوشت در سایر استان ها بر قیمت عرضه آن در استان یزد تأثیرگذار است.
وی با اشاره به اینكه گوشت گرم گوسفندی در استان های همجوار با قیمتی بیشتر از ۸۰ هزار تومان عرضه می شود، افزود: برای جذب گوشت گرم گوسفندی ناگزیر به افزایش قیمت هستیم، اما این قیمت هم از سایر استان ها كمتر خواهد بود.
افشار پور، قیمت كنونی گوشت گرم گوسفندی در استان را ۶۷ هزار تومان عنوان نمود و اظهار داشت: قیمت این كالا در بازار آزاد بیشتر از این میزان و با قیمت حدود ۷۵ هزار تومان عرضه می شود.
این مسئول با اشاره به اینكه هنوز قیمت جدیدی برای گوشت گرم گوسفندی عرضه و مصوب نشده است، اظهار داشت: هرچند به احتمال زیاد افزایش قیمت چندان با قیمت فعلی بازار آزاد تفاوت نخواهد داشت.
وی با اشاره به اینكه گوشت قرمز تنظیم بازار هم در حال توزیع است، اظهار نمود: هر شهرستان متناسب با جمعیت و سهمیه بندی خود، گوشت منجمد گوساله و گوشت گرم گوسفندی دریافت می كند كه در شهر یزد هم در ۵۰ فروشگاه مختلف توزیع می شود.
افشارپور افزود: متقاضیان گوشت قرمز تنظیم بازار می توانند از راه شماره تماسهای ۵-۳۶۲۴۸۰۵۱، ۳۶۲۴۷۳۷۷، ۴- ۳۵۲۵۲۰۱۲ از محل توزیع این گوشت آگاه شوند.
به نقل از وی، البته در هر فروشگاه یك بازرس از سازمان صمت استان حضور دارد، اما شهروندان می توانند در صورت بروز تخلف با شماره ۱۲۴ تماس و موارد تخلف را گزارش دهند.
وی در مورد توزیع گوشت مرغ گرم تنظیم بازار و تأثیر آن بر قیمت بازار عرضه، اظهار نمود: مرغ گرم هم اكنون هر كیلو ۱۳ هزار و ۵۰۰ تومان در بازار استان عرضه می شود و در عین حال توزیع گوشت مرغ تنظیم بازار با قیمت ۱۰ هزار و ۹۰۰ تومان تا تعدیل و ثبات قیمت آن در بازار استان ادامه خواهد داشت.
افشارپور اضافه كرد: توزیع عادلانه گوشت گرم مرغ در شهرستان ها هم متناسب با جمعیت و میزان مرغ دریافتی انجام می شود تا قیمت مرغ در چند روز آینده كاهش پیدا كند.
این مسئول در ارتباط با اجرای طرح كاهش قیمت مرغ از جانب شركت های پشتیبانی امور دام هم خاطرنشان كرد: شركت پشتیبانی امور دام با همكاری جهاد كشاورزی و تعاونی های مرغداران استان طرحی را برای كنترل قیمت بازار مرغ در دست اجرا دارد كه این طرح شامل دریافت نهاده های دولتی و تحویل مرغ با قیمت تنظیم بازار است كه اجرای آن اقدام مؤثری در كنترل قیمت بازار مرغ خواهد بود.1397/11/15
22:13:21
4548
5.0 از 5
تگهای خبر: افزایش قیمت , تولید , كالا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو