مسترکار - دنیای خودرو

سرمایه اولیه راه اندازی كسب وكار خرد چقدر است؟

سرمایه اولیه راه اندازی كسب وكار خرد چقدر است؟ مستر كار: اساسا آغاز هر كسب وكاری به سرمایه اولیه نیاز دارد كه این سرمایه برای تهیه واحد صنفی، تجهیزات مورد نیاز و كالا و خدمات قابل عرضه هزینه می شود؛ در این باره، روسای اتحادیه های مختلف در پاسخ به این سؤال كه سرمایه اولیه راه اندازی هر صنف چه میزان است، پاسخ داده اند.


به گزارش مستر كار به نقل از ایسنا، حوزه تولید و تجارت در دل خود ارتباط تنگاتنگی با حوزه اصناف یا همان خرده فروشی و عمده فروشی كالاهای مختلف دارد كه با عنایت به شعار سال جاری در خصوص رونق تولید، این حوزه نقش قابل توجهی را ایفا می كند، اما در این حوزه، برای آنكه كسب وكار متولد و به بلوغ اقتصادی برسد، به پیش شرط ها و اقدامات خاصی نیاز دارد كه بخش قابل توجهی از این پیش شرط ها به سرمایه در گردش و سرمایه اولیه افراد مرتبط می باشد، در گزارش قبلی ایسنا به این سوال در خصوص آنكه اصناف برای كسب وكار خود نیاز به وام و تسهیلات بانكی دارد یا خیر كه بنا بر حوزه و شرایط فعالیت هر صنف و كسب وكاری به این سوال پاسخ داده شد.
حال جای سوال دارد كه اصناف جهت راه اندازی یك واحد صنفی در چارچوب خرده فروشی و عمده فروشی به چه میزان سرمایه اولیه نیاز دارند كه رؤسای بعضی از اتحادیه ها به این مهم پاسخ داده اند.
محمدمهدی میرمهدی- رئیس اتحادیه فناوران كامپیوتر - در پاسخ به این سوال به ایسنا، اظهار داشت: برای فعالیت در صنف فناوران كامپیوتر باید به این نكته توجه گردد كه اعتبار صنفی و تجربه بسیار مهم می باشد كه اگر فردی در این صنف آشنا بوده، نیاز به سرمایه اولیه قابل توجهی ندارد و تنها باید محل صنفی تهیه نماید و با عنایت به اعتبار خود می تواند سفارش گذاری و خرید انجام دهد اما اگر در این صنف به اصطلاح خاك نخورده باشد، باید حداقل ۳۰۰ میلیون تومان سرمایه اولیه داشته باشد.
اما عباس شمیرانی- رئیس اتحادیه تعمیركاران قفل و كلید - در این رابطه اعلام نمود: این صنف در سطح شهر به دو گروه خرده فروشان و اراده دهنده خدمات تقسیم می شوند كه در حوزه تعمیرات و خرده فروشی در سطح محلات، بدون در نظر گرفتن مكان فعالیت، سرمایه اولیه ای در حدود ۴۰ تا ۵۰ میلیون تومان پیش بینی می شود و این در شرایطی است كه برای فعالیت در صنف فروشندگان كلید، قفل و دستگیره ۴۰۰ تا ۵۰۰ میلیون تومان سرمایه اولیه نیاز است.
در این میان كوتاه ترین پاسخ از طرف قاسم قربانی خواه - رئیس اتحادیه مؤسسات توریستی و خودرو كرایه - نمایش شد، وی معتقد می باشد تنها هزینه یا سرمایه اولیه جهت راه اندازی یك واحد آژانس خودرو تنها هزینه واحد صنفی است كه بیشتر واحدهای صنفی زیرمجموعه اتحادیه به صورت اجاره ای تهیه شده است. البته بنظر می رسد برای واحدهایی كه به اجاره خودروهای لوكس كه عموماً برای عروسی اجاره داده می شوند، هزینه قابل توجهی باید در نظر گرفته شود.
قربانی خواه تاكید كرد: جهت راه اندازی یك واحد صنفی آژانس باید یك واحد ۲۴ متری با ۶۰ متر پاركینگ در نظر گرفته شود.
همین طور بهروز میلانی از اتحادیه تزئینات داخل ساختمان شهرستان تهران - اظهار داشت: مهارت، آگاهی و علم رنگ شناسی و ایجاد تناسب میان مؤلفه های طراحی داخلی ساختمان از مهم ترین سرمایه ها در این صنف است. این فعالیت شغلی تخصصی بوده كه باید نگاه طراحانه در نمایش خدمات و اطلاعات فروشندگان و صاحبان صنف وجود داشته باشد، برای اینكه خریدار بیشتر از آنكه نیاز به جنس و كالای باكیفیت داشته باشد، نیاز به مشاور دارد.
وی بیان كرد: در مجموع با عنایت به آنكه در این صنف كسب وكار بر پایه سفارش گذاری مشتریان حركت می كند، نیاز به سرمایه قابل توجهی ندارد و تنها با ۳۰ تا ۵۰ میلیون تومان می توان در این صنف قدم گذاشت.
با این تفاسیر می توان اظهار داشت كه نیاز ابتدایی آغاز هر كسب وكاری تجربه، دریافت آموزش های ابتدایی و به روزرسانی علمی فعالان صنفی است و پس از آن با كسب اعتبار در هر بازاری می توان از اعتبار خود بهره برد و سرمایه نسبی كه شاید در حد قیمت یك پراید است، كسب وكار مناسب را راه اندازی نمود. اما نباید فراموش كرد كه هر صنف به سرمایه اولیه خاص به خودرا دارد.1398/01/11
15:32:19
4714
5.0 از 5
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو