مسترکار - دنیای خودرو

قیمت خودرو باید كاهش یابد

قیمت خودرو باید كاهش یابد به گزارش مستر كار یك كارشناس صنعت خودرو اظهار داشت: با آغاز مجدد ثبت سفارش واردات خودرو قیمت خودروهای وارداتی موجود در بازار كه با هزینه های پیشین وارد كشور شده باید كاهش یابد.


شهرام آزادی در گفت وگو با ایسنا، اظهار نمود: دولت در دستورالعمل جدید واردات خودرو تعرفه واردات این محصول را حدود ۲۰ تا ۳۰ درصد افزایش داده است ضمن آنكه نرخ دلار هم رشد حدودا ۷، ۸ درصدی داشته است.

وی با اشاره به اینكه این عوامل بر رشد قیمت خودرو اثرگذار می باشد، تصریح كرد: البته باید توجه شود كه خودروهایی كه هم اكنون در بازار موجود است با نرخ ارز و تعرفه های پیشین وارد كشور شده ازاین رو این خودروها نباید مشمول افزایش قیمت شوند و قیمت این محصولات كه در هفته های اخیر رشد بی ضابطه ای داشته است باید كاهش یابد.

عضو هیات علمی دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی ادامه داد: در خودروهایی كه از این پس با نرخ ارز و تعرفه های جدید وارد می شوند هم حداكثر ۲۰ تا ۳۰ درصد رشد هزینه های واردات را خواهیم داشت در حالیكه برخی خودروهای موجود در بازار در چند هفته اخیر بیش از این ها افزایش قیمت داشته اند.

وی خاطرنشان كرد: ازاین رو در مجموع می توان اظهار داشت كه از یك سو قیمت خودروهای موجود در بازار باید به نرخ های حدود دو ماه پیش كاهش یافته و از جانب دیگر خودروهایی جدید وارداتی هم بیش از ۲۰ تا ۳۰ درصد افزایش قیمت نسبت به نرخ های حدود دو ماه پیش نباید داشته باشند.

به گزارش مستر كار به نقل از ایسنا، روز گذشته _ یكشنبه _ ثبت سفارش واردات خودرو مجددا از سر گرفته شد. وزارت صنعت، معدن و تجارت با هدف ساماندهی واردات خودرو از تیر ماه امسال ثبت سفارش جدید برای واردات این محصولات را متوقف كرده بود.

به دنبال آن در چند هفته اخیر تحت تاثیر سودجویی برخی واردكنندگان و دپوی خودروها در انبارها و عدم عرضه به بازار، قیمت خودروهای وارداتی افزایش شدید و حباب گونه ای در بازار داشته است.

در این شرایط انتظار می رود با از سرگیری ثبت سفارش جدید برای واردات خودرو بزودی حباب قیمتی این محصولات تركیده و قیمت ها در بازار خودرو روند نزولی به خود بگیرد. 

1396/10/11
21:00:47
5252
5.0 از 5
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو