مسترکار - دنیای خودرو
اسفند ماه ۹۷

تولید خودرو ۳۷ درصد كم شد

تولید خودرو ۳۷ درصد كم شد مستر كار: تولید انواع خودرو در اسفند ماه سال قبل (۱۳۹۷) با كاهش ۳۷.۵ درصدی نسبت به مدت مشابه در سال ۹۶ روبرو شده است.


به گزارش مستر كار به نقل از ایسنا، طبق اعلام انجمن خودروسازان ایران تولید انواع خودرو در اسفند ماه سال قبل (۱۳۹۷) به ۸۲ هزار و ۲۲۲ دستگاه رسیده كه نسبت به مدت مشابه در سال قبل از آن (۱۳۹۶) كه ۱۳۱ هزار و ۶۵۶ دستگاه بوده، ۳۷.۵ درصد كاهش داشته است.
طبق آمار در این مدت تولید انواع ون و اتوبوس با كاهش بیشتر از ۹۰ درصدی، بیشترین كاهش تولید را در اسفند ماه سال ۹۷ نسبت به مدت مشابه سال ۹۶ تجربه كرده است.
بر این اساس تولید انواع ون در اسفند سال ۹۶، ۱۳۸ دستگاه بوده كه میزان تولید آن در اسفند ماه سال ۹۷ به پنج دستگاه رسیده و ۹۶.۴ درصد كاهش تولید داشته است.
پس از آن اتوبوس با تولید ۱۲ دستگاه در اسفند ماه ۹۷ نسبت به ۱۵۲ دستگاه تولید شده در اسفند ۹۶، كاهش تولید ۹۲.۱ درصدی را تجربه كرده است.
همچنین تولید انواع كامیون، كامیونت و كشنده در اسفند ماه سال ۹۷ به رقم ۲۴۸ دستگاه رسیده كه نسبت به تولید ۱۶۴۹ دستگاه تولید شده در مدت مشابه سال ۹۶، كاهش ۸۵ درصدی داشته است.
در این مدت تولید انواع مینی بوس و میدل باس ۴۳ دستگاه بوده است كه به نسبت تولید ۱۸۴ دستگاهی در اسفند ماه ۹۶، كاهش ۷۶.۶ درصدی را تجربه كرده است.
علاوه بر این برمبنای آمارهای اعلام شده تولید انواع سواری باز در اسفند ماه ۹۷ با كاهش ۳۸ درصدی روبرو شده است. میزان تولید سواری در اسفند ماه سال ۹۷ به ۷۷ هزار و ۱۶۴ دستگاه رسیده؛ در صورتی كه میزان تولید آن در مدت مشابه سال ۹۶، ۱۲۴ هزار و ۴۹۹ دستگاه بوده است.
كمترین كاهش تولید باز به مربوط به وانت است كه از ۵۰۳۴ دستگاه در اسفند ماه سال ۹۶، به ۴۷۵۰ دستگاه در اسفند سال ۹۷ رسیده و كاهش ۵.۶ درصدی را تجربه كرده است.
آمار اعلام شده از طرف انجمن خودروسازان ایران نشان داده است كه هیچ نوع خودرویی در اسفند ماه سال ۹۷ نسبت به مدت مشابه سال ۹۶، رشد تولید نداشته است.
همچنین تولید انواع خودرو در ۱۲ ماهه سال ۹۷ باز كاهش ۳۷.۸ درصدی داشته است؛ به شكلی كه تولید انواع خودرو از یك میلیون و ۵۳۵ هزار و ۷۵۶ دستگاه در كل سال ۹۶ به ۹۵۵ هزار و ۹۲۳ دستگاه در ۱۲ ماهه ۹۷ رسیده است.1398/01/27
21:04:49
4585
5.0 از 5
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو