مسترکار - دنیای خودرو
از سوی فدراسیون بورس های اروپایی و آسیایی؛

كارگزاری مفید برترین كارگزار بورس و فرابورس ایران شد

كارگزاری مفید برترین كارگزار بورس و فرابورس ایران شد مستر كار: كارگزاری مفید برمبنای داده های سال ۲۰۱۸ از میان ۱۰۸ كارگزار فعال در بازار سرمایه ایران توسط فدراسیون بورس های اروپایی و آسیایی (فیاس) بعنوان برترین كارگزار بورس و فرابورس ایران برگزیده شد.به گزارش مستر كار به نقل از مهر، بر طبق اعلام فدراسیون بورس های اروپایی و آسیایی(FEAS) كارگزاری مفید موفق به كسب رتبه برترین كارگزاری بورس ایران در دو بازار بدهی و اوراق بهادار شده است.
برترین كارگزاری فعال بورس
این نهاد بین المللی سپس دریافت گزارش عملكرد یك سال اخیر شركت های كارگزار فعال در بورس ایران از سازمان بورس و اوراق بهادار، كارگزاری مفید را به سبب سطح كیفیت بالا و خدمات گسترده ای كه به متقاضیان نمایش می كند، بعنوان برترین كارگزاری بورس معرفی نمود.
برترین كارگزار فعال فرابورس ایران
سازمان فرابورس باز به درخواست فدراسیون بورس های اروپایی و آسیایی كارگزاران برتر خودرا در دو حوزه بازار بدهی و بازار سهام برای حضور در رویداد «كارگزار برتر» بر طبق داده های سال ۲۰۱۸ میلادی به این فدراسیون معرفی نمود و كارگزاری مفید در این بازار باز رتبه برترین كارگزاری را بدست آورد.
این فدراسیون هر ساله اطلاعات عملكرد هر یك از اعضا را دریافت و سپس آن امتیاز هر یك از كاندیداها را بر طبق فاكتورهایی همچون سهم بازار، تنوع ابزارهای معاملاتی، روزهای فعالیت و برخی شاخص های دیگر اندازه می گیرد و در هر بازار یك كارگزار را بعنوان كارگزار برتر معرفی می كند.
گفتنی است بورس های عضو فیاس به درخواست این فدراسیون به منظور انتخاب عضو قهرمان باید امتیازات كارگزاری های برتر خودرا برای بازارهای سهام و بدهی بر طبق چند فاكتور دیگر همچون سهم بازار محلی، روزهای فعال، تنوع ابزارهای معاملاتی، تعداد معاملات و شاخص كشور به فیاس ارائه نمایند كه در ایران این آیتم ها توسط بورس و فرابورس محاسبه و نمایش می شود. در این میان «شاخص كشور» از تقسیم ارزش بازار به GDP(تولید ناخالص داخل) كشورها به دست می آید كه بعنوان یك ابزار سنجش برای ارزیابی توسعه یافتگی بازار مالی مورد استفاده قرار می گیرد.
معیارهای مدنظر در این ارزیابی برای تعیین بهترین اعضا در هر بازار (بدهی و سهام) شامل معاملات در بازارهای اولیه و ثانویه، عدم نقض مقررات، مشاركت در فعالیت های توسعه ای و نمایش راهكارهای آنلاین به مشتریان است كه در بررسی معاملات بازار اولیه فاكتورهای مورد بررسی به ترتیب شامل حجم پذیره نویسی و حجم عرضه های اولیه است. در بازار ثانویه باز مواردی همچون حجم معاملات، تعداد معاملات، تعداد روزهای معاملاتی، تعداد ابزارهای مالی معامله شده و وضعیت بازارگردان مورد سنجش قرار گرفته است.
كارگزارانی كه توسط هر یك از بورس های عضو فیاس بعنوان كارگزاران برتر معرفی شوند، این امكان را دارند تا در كنفرانس سالانه این فدراسیون كه با سوژه كاربرد «فناوری در بازارهای مالی» برگزار می شود، حضور یابند و از پنل ها و سخنرانی های تخصصی برگزار شده طی این كنفرانس با موضوعاتی همچون تجارب بورس های مختلف، آخرین دستاوردهای صنعت مالی و بررسی چالش ها و مسائل پیش روی این صنعت بهره مند شوند.
لازم به ذكر است فدراسیون بورس های اروپایی و آسیایی ۲۴ سال قبل در شانزدهم ماه می ۱۹۹۵ با حضور بورس های فعال برخی كشورهای آسیایی و اروپایی شامل بورس سهام عمان، بورس تهران، بورس استانبول، بورس كراچی، بورس سهام بلغارستان، بورس تركمنستان، بورس براتیسلاوا (اسلواكی)، بورس زاگرب، بورس آسیای مركزی در قزاقستان، بورس سهام لیوبلیانا (اسلوونی) و… بعنوان اعضای هیئت مؤسس، در استانبول تأسیس شد و هم اكنون این سازمان بین المللی دارای ده ها عضو فعال در سراسر جهان است.
گفتنی است كارگزاری مفید سال قبل باز از طرف این نهاد بین المللی موفق به كسب رتبه برترین كارگزار فرابورس شده بود. همین طور این شركت با ۲۵ سال سابقه فعالیت نخستین هلدینگ خدمات بازار سرمایه ایران است كه در حوزه معاملات اوراق بهادار، سبدگردانی، سرمایه گذاری و مدیریت دارایی، تجزیه و تحلیل اطلاعات مالی، معاملات بورس كالا و انرژی خدمات متنوعی به متقاضیان نمایش می كند.

1398/02/01
23:27:01
4535
5.0 از 5
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو