مسترکار - دنیای خودرو
واكاوی دلایل رشد منفی ۷.۹ درصدی بخش صنعت،

رشد اقتصادی باید پایدار باشد

رشد اقتصادی باید پایدار باشد مستر كار: عضو كنفدراسیون صنعت ایران با تاكید بر اهمیت پایدار بودن رشد اقتصادی، عدم حضور گسترده كالاهای ایرانی در بازارهای جهانی و محدودیت جذب سرمایه گذاران خارجی را همچون دلیلهای رشد اقتصادی منفی در بخش صنعت عنوان نمود.


حسین ساسانی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به اینكه رشد اقتصادی مستمر و پایدار نیاز به بسترسازی و ایجاد زیرساخت برای افزایش تولید ملی دارد، اظهار داشت: از بعد محصولات صادراتی و صنعتی سرمایه گذاری لازم برای حضور كالاهای ایرانی در بازارهای جهانی انجام نشده و این مساله منجر به رشد منفی اقتصاد در بخش صنعت شده است.
وی با اشاره به اینكه جذب سرمایه گذاران در بخش های مختلف صنعت یكی از عوامل اصلی توسعه و رشد اقتصادی می باشد، اظهار نمود: از جانب دیگر تحریم های یكجانبه و غیرقانونی آمریكا بر ضد ملت ایران محدودیت هایی برای كشور ما به وجود آورده كه سبب شده نتوانیم سرمایه گذاران خارجی را به كشور جذب نماییم.
عضو كنفدراسیون صنعت ایران در ادامه با تاكید بر اهمیت پایدار بودن رشد اقتصادی، اشاره كرد: آمارها نشان داده است رشد اقتصادی مثبت باز در كشور پایدار نبوده و معمولاً رشد اقتصادی مثبت بعد چند سال باردیگر منفی می شود.
بگفته وی نوسان رشد اقتصادی نشان داده است كه نگاه جامع و یكپارچه ای به سیاست های اقتصادی وجود ندارد.
به گزارش مستر كار به نقل از ایسنا، بر طبق جدیدترین آمارهای نمایش شده رشد اقتصادی كشور در ۹ ماه ابتدایی سال ۱۳۹۷ به منفی ۳.۸ درصد رسیده است. در این میان بخش صنعت بعنوان یكی از اصلی ترین عوامل تأثیرگذار در رشد اقتصادی كشور در ۹ ماه ابتدایی سال گذشته رشد منفی ۷.۹ درصدی را به ثبت رسانده است.1398/02/05
15:30:57
4540
5.0 از 5
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو