مسترکار - دنیای خودرو

قیمت جهانی نقره ۸ درصد گران می شود

قیمت جهانی نقره ۸ درصد گران می شود مستر كار: بانك بین المللی امریكا مریل لینچ با وجود عملكرد مایوس كننده ای كه قیمت نقره در چند سال اخیر داشته است، همچنان خوش بینی خود به این فلز باارزش را حفظ نموده و انتظار دارد این فلز گرانبها سال 2019 را با 8 درصد افزایش قیمت به انتها ببرد.به گزارش مستر كار به نقل از ایسنا، تحلیلگران كالای بانك امریكا مریل لینچ اعلام كردند كه انتظار دارند قیمت نقره در محدوده ۱۵ دلار در هر اونس تثبیت شود و تا آخر سال میلادی جاری به ۱۵.۹۰ دلار افزایش پیدا كند كه به منزله رشد ۸ درصدی از سطح فعلی قیمت است. بهای معاملات نقره برای تحویل در ژوئیه آخرین بار ۱۴.۷۷۵ دلار معامله شد كه ۰.۱ درصد افت روزانه داشت.

این پیش بینی در شرایطی مطرح شده كه نسبت قیمت طلا به نقره به بالاترین حد در چند دهه اخیر صعود كرده است. این نسبت نشان داده است با چند اونس نقره می توان یك اونس طلا خریداری كرد. افزایش این رقم به معنای عملكرد ضعیف نقره است. میانگین نسبت قیمت طلا به نقره معمولاً ۶۰ است.

با این حال تحلیلگران بانك امریكا مریل لینچ به سبب افت عرضه معدنی و ثابت ماندن تقاضای سرمایه گذاری، نسبت به افزایش قیمت نقره خوش بین مانده اند.

این تحلیلگران خاطرنشان كرده اند كه معاملات صندوقهای سرمایه گذاری تحت پشتوانه نقره نشان داده است كه بازار این فلز باارزش قوی مانده و با وجود اینكه نقره عملكرد چندان درخشانی نداشته اما سرمایه گذاران تمایلی برای فروش دارایی های نقره خود ندارند.

در حالی كه تقاضای سرمایه گذاری برای نقره ثابت مانده است اما امریكا مریل لینچ انتظار دارد تقاضای صنعتی برای نقره كه حدود نیمی از بازار این فلز را تشكیل می دهد با موانعی روبرو شود. در آمریكا فروش ضعیف تر خودرو كه از شروع امسال تابحال ۳.۹ درصد كاهش داشته است تقاضای صنعتی برای نقره در آمریكای شمالی را به میزان قابل توجهی كاهش خواهد داد. با این وجود تحلیلگران اعتقاد دارند كه روند مذكور موقتی خواهد بود.

بر اساس گزارش كیتكو نیوز، در آسیا نیز رشد كمتر صنعت الكترونیك ژاپن، دورنمای تقاضای جهانی برای نقره را محدود می كند. عرضه داخلی رو به رشد و افت تولید و تقاضای سرمایه گذار برای نقره در چین نیز پتانسیل رشد جهانی قیمت این فلز را محدود می كند.

منبع:

1398/02/27
13:34:18
4371
5.0 از 5
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو