مسترکار - دنیای خودرو

صادرات دستگاه تصویربرداری ۲بعدی فلورسنت به دو كشور

صادرات دستگاه تصویربرداری ۲بعدی فلورسنت به دو كشور مستر كار: یكی از شركت های دانش بنیان مستقر در مركز رشد لوازم و تجهیزات پزشكی دانشگاه علوم پزشكی تهران با طراحی و ساخت دستگاه های تصویربرداری دو بعدی فلورسنت، موفق به صادرات آن به كشورهای كوبا و بولیوی شده است.


به گزارش مستر كار به نقل از ایسنا، دكتر صدیقه حجازی یك دهه پیش، در دوره پسادكتری در زوریخ با فناوری ساخت تجهیزات تصویربرداری آشنا شد. پس از بازگشت به ایران، با راه اندازی شركتی مبادرت به ساخت دستگاه تصویربرداری مولكولی فلئوروسنت كرد و این تجهیزات هم اكنون قابلیت صادراتی دارند و تابحال دو دستگاه از آنها به كشورهای كوبا و بولیوی صادر شده اند.
دستگاه تصویربرداری مولكولی فلئوروسنت (فلوویژن) برای تصویربرداری دوبعدی فلورسنت در شرایط in-vivo در آزمایش های حیوانی طراحی شده است.
حجازی در این زمینه توضیح داد: در دوره پسادكتری در دانشگاه ETH زوریخ با فناوری این دستگاه آشنا شدم و پس از بازگشت به كشور مبادرت به ساخت این دستگاه كردم. البته در ابتدا دستگاه گران و پیچیده بود؛ اما به تدریج فناوری را ساده سازی كرده و قیمت را كاهش دادیم و پس از ۱۰ سال به نقطه ای رسیدیم كه می توانیم این دستگاه را صادر نماییم.
وی افزود: علاوه بر صادرات این دستگاه به كشورهای كوبا و بولیوی، از طرف دانشگاه هایی نظیر علوم پزشكی اردبیل، آزمایشگاه جامع علوم پزشكی تهران، آزمایشگاه جامع علوم پزشكی بوشهر، دانشگاه شیراز و دانشگاه علوم پزشكی گلستان خریداری شده و مورد استفاده قرار گرفته است.
مجری طرح درباره مزیت های این فناوری تصریح كرد: این دستگاه یك سوم نمونه خارجی قیمت دارد و دانش فنی آن در داخل كشور توسعه داده شده است، بدین سبب پشیبانی فنی این دستگاه بسادگی در داخل كشور انجام می شود. این فناوری قابل ارتقا بوده و می توان برای مشتریان آنرا بهینه سازی كرد.
منبع:

1398/06/02
13:48:21
4163
5.0 از 5
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو