مسترکار - دنیای خودرو
گزارش مستر كار

اشتباه 299 هزار تومانی در یك قبض برق، ادارات برق باید دقت كنند

اشتباه 299 هزار تومانی در یك قبض برق، ادارات برق باید دقت كنند به گزارش مستر كار برخی اشتباهات فاحش در محاسبه نرخ برق مصرفی مشتركان صرفا با پیگیری و رجوع مشتركان به ادارات برق منطقه قابل تشخیص و جبران است؛ این در حالیكه برخی مشتركان فراغت كافی برای اینكار را ندارند.


به گزارش مستر كار به نقل از مهر، روزهای پایانی سال قبل بود كه دولتی ها با افزایش تعرفه برق در امتداد اجرای طرح هدفمندی یارانه ها موافقت كردند. روزهای نخست اردیبهشت سال جاری نیز چارچوب این افزایش قیمت به مردم ابلاغ گردید. هیئت وزیران در جلسه ۱۹ اسفند ۱۳۹۷ مقرر كرد تا بهای آب آشامیدنی و برق از شروع اردیبهشت سال ۱۳۹۸ سالانه به میزان هفت درصد افزایش یابد. همین طور با هدف مدیریت مصرف و بازدارندگی مصارف غیر ضرور، از شروع خرداد ماه، سالانه ۱۶ درصد به خالص صورتحساب آب و برق مصارف خانگی (بدون احتساب آبونمان، مالیات بر ارزش افزوده و عوارض) مشتركین بالای الگوی مصرف اضافه گردید. فاضلاب بها، مشمول افزایش سوژه این بند نخواهد بود. به عبارت دیگر، بر طبق این مصوبه بهای آب و برق برای كم مصرف ها ۷ درصد و برای پرمصرف ها ۲۳ درصد افزایش پیدا كرد. از سویی دیگر خانوارهایی كه مصرف آب یا برق ماهانه آنها پایین تر از الگوی مصرف بوده و در بازه زمانی اول خرداد تا اختتام شهریور، در مقایسه با دوره مشابه سال قبل، مصرف خودرا كاهش دهند، مشمول تخفیف به میزان مصرف كاهش یافته با نرخ نخستین پله مصرف می شوند. بگفته سخنگوی سابق شركت توانیر میزان مصرف ماهانه یك مشترك عادی در تهران طی ماه های گرم سال ۳۰۰ كیلووات است كه طبیعتا مصرف بیشتر از این مقدار وارد الگوی پرمصرفی شده و كمتر از این محدوده نیز در الگوی كم مصرف ها قرار دارد. اشتباه شده، پرداخت نكنید! چندی قبل شخصی طی تماس تلفنی با خبرگزاری مهر بیان كرد كه حدفاصل ۱۱ تیرماه تا ۸ مرداد ماه سال جاری ( مدت زمانی كمتر از یك ماه) برای یك واحد با تعرفه خانگی كه مصرف برق آن تغییری نكرده است و همین طور بدهی پیشین نیز ندارد، قبضی با رقم ۳۵۲ هزار تومان صادر گردیده است، این در شرایطی است كه نرخ قبض همین واحد حدفاصل ۱۵ اردیبهشت تا ۱۱ تیرماه سال جاری رقمی معادل ۵۳ هزار و ۶۰۰ تومان بوده است. بعد از پیگیری وی از اداره برق منطقه، به این مشترك اعلام می شود كه میزان مصرف برق این مشترك اشتباه محاسبه شده و نیازی به پرداخت رقم 352 هزارتومان نیست. چنین بی توجهی در محاسبه هزینه برق مشتركان در حالی است كه اگر مشترك مورد نظر مبادرت به پیگیری نمی كرد، متوجه این اشتباه نمی شد. وی به خبرنگار مهر اظهار داشت: قبض برق همسایگان ما نیز در ماه جاری با چنین اعداد عجیب و غریبی صادر شده و از آنجائیكه آنها شاغل و پرمشغله هستند، زمانی كافی برای مراجعه به اداره برق و اطلاع از صحت و سقم قبض صادر شده ندارند و معین نمی باشد اگر به آنها نیز احجاف شده باشد، چگونه جبران خواهد شد.

به گزارش مستر كار به نقل از مهر، بنظر می رسد در حالی كه شركت توزیع برق تهران اعلام نموده است كه در امتداد اجرای سیاست های دولت الكترونیك و با هدف صرفه جویی در مصرف كاغذ از شروع مهرماه سال جاری قبوض كاغذی جای خودرا به پیامك می دهد، بهتر است با دقت بیشتری محاسبات تعرفه برق مشتركین صورت گیرد تا با یك خطای محاسباتی اعتماد مشتركین را نشانه نرود.

1398/06/09
21:25:08
4738
5.0 از 5
تگهای خبر: افزایش قیمت , مالیات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو