مسترکار - دنیای خودرو
رییس اتحادیه فناوران رایانه:

نه به ثبت سفارش، قاچاق را افزایش داد

نه به ثبت سفارش، قاچاق را افزایش داد به گزارش مستر كار رئیس اتحادیه فناوران كامپیوتر اظهار نمود: شرایط تعادلی بازار به دنبال ورود كالای قاچاق دستخوش تغییر شده است.


مهدی میرمهدی در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: قیمت محصولات صنف فناوران كامپیوتر در بازار با عنایت به نرخ ارز و هزینه قابل توجه كارمزد جابه جایی و تبدیل ارز، تعیین می شود كه در چند وقت گذشته هزینه قابل توجهی از طرف بانك ها برای تبدیل و جابه جایی ارز از صاحبان كالا دریافت شده است.
رئیس اتحادیه فناوران كامپیوتر مدعی شد: در ماه های اخیر میزان قابل توجهی ثبت سفارش از طرف تجار و فعالان این صنف ثبت شده، اما تعداد ثبت سفارش های تاییدی به شدت اندك بوده و این مساله منجر به كاهش عرضه كالا در بازار شده است كه در نهایت افزایش قیمت را به دنبال داشته است و از طرف دیگر به دنبال كاهش عرضه قانونی كالا، قاچاقچیان به این بازار ورود كرده و قیمت گذاری و عرضه كالا را در دست گرفته اند.
وی افزود: در شرایط فعلی قسمتی از قیمت گذاری كالا بر اساس نرخ كالای قاچاق و غیرمجاز تعیین می شود.
میرمهدی در پاسخ به این پرسش كه چرا با وجود كاهش قیمت ارز، نرخ محصولات در بازار كاهش نمی یابد، بیان كرد: قیمت دلار در منطقه مهارشده ای قرار گرفته اما متاسفانه قیمت محصولات متناسب با كاهش قیمت ارز، روند نزولی به خود نگرفته كه این مساله متاثر از عدم تایید ثبت سفارش و عرضه كافی محصولات در بازار است و از طرف دیگر قاچاق قابل توجه محصولات شرایط منطقی بازار را از بین برده است.
رئیس اتحادیه فناوران كامپیوتر با بیان این كه نظارت دقیقی بر قیمت گذاری و تامین ارز كالای قانونی وجود دارد، اظهار نمود: جای سوال دارد كه چگونه دستگاه قاچاق به كشور وارد می شود و شرایط تعادلی بازار را بهم می ریزد. بعنوان مثال ورود دستگاه ماینر به كشور ممنوع می باشد اما توسط قاچاقچیان به كشور وارد شده است.
منبع:

1398/06/27
14:52:44
4705
5.0 از 5
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو