مسترکار - دنیای خودرو

انتقاد رئیس سازمان محیط زیست از درخواست یك خودروساز

انتقاد رئیس سازمان محیط زیست از درخواست یك خودروساز به گزارش مستر كار رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با انتقاد از عملكرد برخی مدیران در حوزه محیط زیست، اظهار نمود: یكی از مدیران خودروساز نامه نوشته كه به علت تحریم ها ما را نصب فیلتر روی خودرو های دیزلی معاف كنید. بعضی از این مدیران منافع شخصی و شركتی خویش را به منافع عمومی ترجیح می دهند و به درستی آموزش ندیده اند.به گزارش مستر كار به نقل از ایسنا، عیسی كلانتری امروز در همایش مدیریت سبز در سازمان برنامه و بودجه كه با حضور وزیر علوم و جمع زیادی از دانشگاه ها و رئیس سازمان برنامه و بودجه برگزار شد، با انتقاد از نحوه آموزش مدیران در حوزه مدیریت سبز و محیط زیست در دانشگاه ها اظهار داشت: متاسفانه در بعضی موارد شاهدیم كه برخی مدیران ما به خوبی در این عرصه آموزش ندیده اند و ما می خواهیم كه بیشتر دانشگاه ها دانشجوی زیست محیطی تربیت كنند.

وی با اشاره به نوع رفتار برخی مدیران در سازمان ها و شركت ها كه به ضرر محیط زیست تمام می شود، اظهار نمود: یكی از مدیران خودروساز به تازگی نامه نوشته كه ما را به علت تحریم ها و هزینه هایی كه به همراه دارد از نصب فیلتر روی خودرو های دیزلی معاف كنید. جالب اینجاست كه شش سال تحریم نبودیم فیلتر نصب نمی كردند الان كه حدود یك سال است كه تحریم هستیم هم می خواهند كه این كار را نكنند.

رییس سازمان حفاظت محیط زیست افزود: این در حالیست كه ۶۰ درصد آلودگی هوا در پنج ماه آخر سال متاثر از خودرو های دیزلی است اما باز هم در این رابطه سوء استفاده هایی وجود دارد. بعضی از این مدیران بیشتر از آنكه به فكر منافع عمومی باشند به فكر منافع شخصی و شركتی هستند و دلیل آن هم به نبود آموزش صحیح بر می گردد.

كلانتری با بیان این كه باید سطح توقع ما از بهبود محیط زیست با عملكرد مطابقت داشته باشد، اظهار داشت: ما سالی ۰.۰۳ میلی متر خاك ایجاد می نماییم در حالیكه ۰.۷ میلی متر از بین می رود. از جانب دیگر در ۴۰ سال گذشته جهان هفت درجه سانتیگراد گرم شده اما در سه سال قبل ایران ۱.۵ درجه گرم تر شده است پس در این شرایط مدیران ما كه آموزش دیده دانشگاه های خود هستند باید یاد بگیرند كه چگونه در جهت حفظ محیط زیست حركت كنند.
1398/07/20
15:11:49
4210
5.0 از 5
تگهای خبر: خودرو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو