مسترکار - دنیای خودرو
معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صمت:

ارزش تولیدات مواد معدنی كشور 22 میلیارد دلار خواهد شد

ارزش تولیدات مواد معدنی كشور 22 میلیارد دلار خواهد شد به گزارش مستر كار ایسنا/آذربایجان شرقی معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صمت با اشاره به روند رو به رشد فعالیت های معدنی اظهار داشت: امسال ارزش تولیدات مواد معدنی كشور 22 میلیارد دلار خواهد شد.


جعفر سرقینی در جلسه شورای عالی معادن در تبریز با اشاره به این كه پارینه ۲۰ میلیارد دلار ارزش تولیدات صنایع معدنی كشور بود، اظهار نمود: از این میزان ۹ میلیارد دلار آن صادر شده و ۱۱ میلیارد دلار آن در داخل كشور مصرف شده است.
وی افزود: تلاش می نماییم با وجود تحریم ها میزان صادرات مواد معدنی تولیدی كشور را به ۱۰ میلیارد دلار برسانیم.
وی با بیان این كه بخش عمده ای از درآمد نفتی را می توان با معدن به خصوص فرآوری آن به دست آورد، اشاره كرد: معدن با وجود تمام كمی و كاستی ها و عدم توجه هایی كه با آن مواجه بوده، امروز جایگاه خوبی دارد و در شرایط تحریم، آمار و ارقام شش ماهه نشان میدهد به صادرات ۱۰ میلیارد دلاری امسال خواهیم رسید.
به گزارش روابط عمومی استانداری آذربایجان شرقی، سرقینی با اشاره به سوژه خام فروشی معدن نیز اظهار داشت: عوارضی برای این امر وضع شده و امروز اگر كسی نخواهد مواد معدنی را فراآوری كند، دیگر صادرات برایش توجیهی نخواهد داشت و مجبور به فراآوری است تا ارزش افزوده آن در داخل كشور باقی بماند.
منبع:

1398/08/14
23:37:35
4117
5.0 از 5
تگهای خبر: تولید , صادرات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو