مسترکار - دنیای خودرو

بسته حمایتی استاندارد گره گشای تولید شد

بسته حمایتی استاندارد گره گشای تولید شد به گزارش مستر كار ایرنا- معاون ارزیابی كیفیت سازمان ملی استاندارد با اشاره به تدوین بسته حمایتی ویژه بخش تولید اظهار داشت: این بسته شامل شیوه نامه های تسهیل و شتاب دهنده واردات و صادرات كالا است.


مسلم بیات روز چهارشنبه در كارگروه توسعه صادرات استان همدان تصریح كرد: به جرات می توان گفت بسته حمایتی استاندارد مشكلات و موانع پیش روی تولیدكنندگان و صادركنندگان كشور را برداشته است.
وی افزود: این بسته شامل شیوه نامه های ارزیابی انطباق كالاهای صادراتی و وارداتی است كه با تنوع خوبی كه دارد به تمام نیازهای فعالان اقتصادی پاسخ می دهد.
معاون ارزیابی كیفیت سازمان ملی استاندارد تصریح كرد: در این بسته شیوه نوینی برای صادرات كالاهای مشمول استاندارد الزامی بدون درج نشان استاندارد ایران و مطابق با استانداردهای كشور هدف طراحی شده است.
وی اضافه كرد: بسته حمایتی استاندارد انعطاف زیادی دارد و برای صادرات كالاهای فاقد استاندارد گوهینامه ای مطابق با خصوصیت های محصول صادر می كند.


بیات اظهار داشت: واحدهای تولیدی كه در طول ۶ ماه بازرسی فاقد هرگونه نقص بوده اند، از نمونه برداری و آزمایش مجدد معاف هستند كه اینكار باعث كاهش هزینه های این واحدها می شود.
معاون ارزیابی كیفیت سازمان ملی استاندارد به تشریح بسته حمایتی استاندارد در زمینه واردات اشاره نمود و اضافه كرد: صاحبان صنایع می توانند مواد اولیه و واسطه ای را تنها با دریافت یك تاییدیه از وزارت صنعت، معدن و تجارت بدون تشریفات وارد كنند.
وی تصریح كرد: این گونه پشتیبانی از واحدهای تولیدی در طول عمر سازمان ملی استاندارد بی سابقه است.
به گفته بیات گواهینامه های واردات كه پیش تر یك ماهه صادر می شد در بسته حمایتی به سه ماه ارتقا یافته است.
وی بازبینی این بسته را ضروری دانست و اضافه كرد: اگر پیشنهاد و یا موارد جدیدی از جانب تولید كنندگان و صادركنندگان به دست ما برسد در بسته حمایتی لحاظ می شود.منبع:

1398/08/23
10:08:32
4232
5.0 از 5
تگهای خبر: آزمایش , تولید , صادرات , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو