مسترکار - دنیای خودرو
هیجان بازار خودرو فروكش كرد

كاهش ۶ میلیون تومانی قیمت خودرو های داخلی

كاهش ۶ میلیون تومانی قیمت خودرو های داخلی به گزارش مستر كار بررسی میدانی خبرنگار ایرنا از قیمت خودرو ها در بازار پایتخت حاكی از كاهش پنج تا ۶ میلیون تومانی خودرو های داخلی و كاهش ۱۵ تا ۲۵ میلیون تومانی مونتاژی ها در روز جاری (شنبه دوم آذر) نسبت به سه شنبه هفته گذشته (۲۸ آبان) است.


قیمت پراید ۱۱۱ كه تا روز سه شنبه هفته گذشته تا ۵۳.۵ میلیون تومان افزایش یافته بود، امروز به ۵۲ میلیون تومان، پراید ۱۳۱ از ۵۲ میلیون به ۴۹.۵ میلیون تومان، پراید ۱۵۱ از ۵۲ میلیون به ۵۰ میلیون تومان، سمند ال. ایكس از ۸۶ میلیون به ۸۰.۵ میلیون تومان و پژو ۴۰۵ از ۸۳ میلیون به ۷۹ میلیون تومان كاهش پیدا كرد.
همچنین پژو پارس از ۱۰۸ میلیون تومان در سه شنبه هفته گذشته به ۱۰۴ میلیون تومان، پژو ۲۰۶ تیپ ۲ از ۹۰ میلیون به ۸۶ میلیون تومان، پژو ۲۰۶ تیپ ۵ از ۱۰۷ به ۱۰۱ میلیون تومان و ساینا از ۶۳.۵ میلیون تومان به ۶۲ میلیون تومان در روز جاری كاهش پیدا كرد.
در گروه مونتاژی ها هم افت قیمت نسبت به سه شنبه هفته گذشته چشم گیر بود و به طور نمونه سراتو مونتاژی سایپا از ۳۳۰ به ۳۱۵ میلیون تومان، چانگان از ۲۰۵ به ۱۹۵ میلیون تومان، ساندرو استپ وی از ۲۱۵ به ۲۰۵ میلیون تومان، جك S5 از ۳۱۰ به ۲۹۵ میلیون تومان و پژو ۲۰۰۸ از ۳۷۰ به ۳۴۵ میلیون تومان كاهش یافتند.
كارشناسان دلیل این كاهش قیمت ها را ثبات نسبی نرخ ارز و روند نزولی آن در یك هفته گذشته و همینطور كم بودن تعداد مشتریان عنوان می كنند، به صورتی كه دیگر شاهد تغییر قیمت لحظه ای در بازار نیستیم و هیجان كاذب بازار فروكش كرده است.
بررسی ها حاكی می باشد در حالیكه خودرویی نظیر پراید هفته گذشته ۵۱.۵ تا ۵۲ میلیون تومان قیمت خورده بود، اما در عمل قیمت ها روی كاغذ بود و خریداران در نهایت ۴۸.۵ تا ۴۹ میلیون تومان برای آن می پرداختند.
كارشناسان بازار عنوان می كنند: اگر سكون بازار تا چهار روز دیگر هم ادامه داشته باشد، ریزش قیمت ها سرعت گرفته و قیمت ها بیشتر افت خواهد نمود.
«سعید موتمنی» رئیس اتحادیه نمایشگاه داران خودروی پایتخت اعتقاد دارد وقتی هفته گذشته قیمت دلار به بالای ۱۲ هزار تومان صعود كرد، عده ای با تفكر اینكه قیمت ارز باز هم رشد خواهد داشت، پول هایشان را به كالا همچون خودرو تبدیل كردند كه هیجانی كاذب را رقم زد.
وی به ایرنا اظهار داشت: وقتی به هر علت شاهد افزایش قیمت خودرو های داخلی بخصوص محدوده قیمتی زیر ۱۰۰ میلیون تومان هستیم و جلوی آن گرفته نمی گردد، بار روانی داشته و به تدریج به بازار خودرو های مونتاژی و بعد از آن خودرو های وارداتی سرایت می كند.
موتمنی خطاب به خریداران واقعی خودرو تصریح كرد: حالا زمان مناسبی برای خرید نیست و هر گونه خریدی بطور حتم با زیان همراه خواهد بود.


1398/09/04
15:09:41
4163
5.0 از 5
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو