مسترکار - دنیای خودرو

یك هزار و ۳۲۳ طرح اشتغال زا در مازندران راه اندازی شد

یك هزار و ۳۲۳ طرح اشتغال زا در مازندران راه اندازی شد به گزارش مستر كار یك هزار و ۳۲۳ طرح تولیدی و اشتغال زا بامداد امروز سه شنبه با حضور رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) به صورت هم زمان در مازندران راه اندازی شد.


رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در مراسم بهره برداری از این طرح ها اظهار داشت: با اجرای این طرح های اشتغال زا در استان مازندران برای حدود پنج هزار نفر از بیكاران ایجاد اشتغال شده است.
محمد مخبر كه این طرح ها را به صورت ویدئو كنفرانسی در شهرك صنعتی نكاء در شرق مازندران افتتاح نمود، برنامه اصلی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام ( ره) را پشتیبانی از طرح های كوچك اشتغال زا به خصوص در مناطق محروم اعلام نمود.
وی افزود: امسال در مازندران حدود پنج هزار و ۸۰۰ طرح تولیدی و صنعتی كوچك مقیاس با اعتبار یكهزار و ۱۲۰ میلیارد تومان از با مساعدت بنیاد بركت مورد حمایت مالی و تسهیلاتی قرار گرفتند.
مخبر اظهار داشت كه با اجرای این طرح ها كه در حوزه پرورش آبزیان، تولید كاغذ، فراوری قارچ، پرورش گل و گیاه و سایر مشاغل كوچك است، برای ۲۲ هزار بیكار تا آخر سال جاری در مازندران ایجاد اشتغال می شود.
وی همینطور از كمك ۴۰۰ میلیارد ریالی بنیاد بركت برای احیاء و بازسازی طرح های اشتغال زا در شرق مازندران اطلاع داد و اضافه كرد: برپایه تاكید رهبر معظم انقلاب اسلامی برای پشتیبانی از كارآفرینان، بنیاد بركت به تمام تعهداتش در قبال كارآفرینان در سطح كشور و مازندران تا آخر سال عمل خواهد نمود.
رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) با گلایه از تاخیر در پرداخت تسهیلات به كارآفرینان از جانب بنیاد بركت، تصریح كرد: با اینكه بنیاد بركت تابحال در سطح كشور در كمك به بنگاههای كوچك اشتغالزا مساعدت های مالی و تسهیلاتی داشت كه بركشت حدود ۲۰ هزار واحد صنعتی را به مدار تولید به دنبال داشت، ولی باید بروكراسی اداری را در مساعدت مالی به حداقل برساند.
پیش از این هم با كمك مالی بنیاد بركت كارخانه نساجی مازندران مستقر در شهرستان قائمشهر به مدار تولید برگشت.
رفع موانع تولید مطالبات كارآفرینان
مدیرعامل شركت پارس كاغذ نكاء هم كه مراسم افتتاح طرح های به صورت ویدئو كنفرانسی در شركتش برگزار شد، در این آیین اظهار داشت كه شركتش در سال ۹۴ برای برون رفت از مشكلات ناشی از عدم فروش محصولات تولیدی و كمبود سرمایه در گردش دست به دامن بانك ها شد كه بی اعتنایی بانك ها در مساعدت مالی سبب شده تا برای دریافت كمك مالی به بنیاد بركت روی آورد.
رحیم فلاحتی اضافه كرد: از سال ۹۶ بنیاد بركت با پرداخت حدود ۳۵ میلیارد ریال كمك مالی به این واحد صنعتی و خرید ۴۹ درصد از سهام شركت، این واحد صنعتی را بار دیگر احیاء كرد و الان حدود ۸۰ كارگر به صورت مستقیم در این واحد اشتغال دارند و با اجرای طرح توسعه و افزایش سرعت تولید آمار كارگران به ۱۰۰ نفر رسید.
وی واگذاری زمین از جانب شركت شهركهای صنعتی، توسعه زیرساخت مخابراتی و تامین آب برای اجرای طرح توسعه و دومین واحد تصفیه خانه فاضلاب را مهم ترین مطالبات این شركت و مجموعه واحدهای صنعتی مستقر در شهرك صنعتی نكاء معرفی نمود.
در مازندران حدود سه هزار واحد تولیدی و صنعتی با افزون بر ۸۰ هزار میلیارد ریال اعتبار و ۶۰ هزار اشتغال فعال است.1398/09/19
21:50:08
4273
5.0 از 5
تگهای خبر: تولید , صنعت , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو