مسترکار - دنیای خودرو

دو عاملی كه ترمز رشد شاخص بورس را می كشند

دو عاملی كه ترمز رشد شاخص بورس را می كشند به گزارش مستر كار یك كارشناس بازار سرمایه با اشاره به اینكه دو اتفاق مهم بعنوان عامل بازدارنده رشد بازار سرمایه محسوب می شوند، اظهار داشت: انتخابات مجلس و فروش سهام از طرف سهامداران در اسفند ماه، همچون عوامل مهمی هستند كه ترمز رشد شاخص بورس تا آخر سال را می كشند.


«عرفان هودی» امروز (شنبه) در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا با اشاره به اینكه طبق پیش بینی های صورت گرفته روند بازار در وضعیت كنونی مثبت و متعادل است، اضافه كرد: به لحاظ ورود نقدینگی و حجم معاملات موجود در این بازار شاخص بورس تا دو هفته آینده تا كانال ۳۶۰ هزار واحد رشد می كند.
وی با پیش بینی اینكه در دید كوتاه مدت روند معاملات بورس مثبت خواهد بود، گفت: امروز شاخص كل حدود چهار هزار واحد رشد داشت و الان در حال نزدیك شدن به رقم هایی است كه از لحاظ روانی مهم هستند.
هودی معتقد می باشد، كانال ۳۵۰ هزار واحدی برای بورس عدد بزرگی است كه شاخص كل باید آنرا بشكند.
این كارشناس بازار سرمایه اشاره كرد: زمانی كه شاخص كل به عدد ۳۶۰ هزار واحد رسید باید حجم معاملات در آن زمان را مورد بررسی قرار داد تا بتوان مقاومت بعدی را اعلام كرد؛ بنا بر این حالا نمی توان عدد دقیقی را برای شاخص كل تا آخر سال بیان كرد.
وی با بیان ایكه سه ماه تا آخر سال باقی مانده كه در این مدت با دو اتفاق مهم روبرو می باشیم، اضافه كرد: در ابتدا با بحث انتخابات مجلس مواجهیم كه این مساله همیشه در بازار موثر بوده است.
هودی گفت: همیشه در دوران انتخابات ریاست جمهوری و انتخابات نمایندگان مجلس این نگرانی میان فعالان بازار ایجاد می شود كه چه گروهی و با چه ایده فكری انتخاب خواهند شد.
این كارشناس بازار سرمایه دومین عامل موثر در بازار سرمایه را نزدیك شدن به ایام نوروز دانست و اظهار داشت: خیلی از مردم صلاح می دانند تا سهام خودرا نقد و مبادرت به ذخیره سود كنند و باردیگر پس از ایام نوروز خرید خودرا انجام می دهند.
وی اضافه كرد: این دو عامل ترمزهای محكم بازار سرمایه محسوب می شوند؛ بنا بر این امكان دارد در اسفند ماه شاهد رشد شاخص بورس و افزایش قیمت سهام شركتها نباشیم.
هودی اشاره كرد: شاخص بورس در دی و بهمن ماه به كانال ۳۷۰ هزار واحد ورود پیدا می كند و رشدی بیشتر از این رقم، برای بازار میسر نیست.
این كارشناس بازار سرمایه با اشاره به اینكه تابحال بیشتر نقدینگی وارد گروه فلزات اساسی شده و به مرور در حال خروج از این گروه است، اظهار داشت: گروه بانكی و فناوری اطلاعات به سبب روند معاملات كنونی می توانند گروه ادامه دار بازار باشند.
وی اظهار داشت: بعضی از گروه های كوچك مانند زراعت و كشاورزی در حال جذب بعضی از نقدینگی ها هستند.
هودی گفت: سهم پیشتاز در گروه خودرو، نماد «خودرو» است كه نزدیك به سقف یك هزار تومان رسیده و تاكنون این قیمت را تجربه نكرده است.
به گفته این كارشناس بازار سرمایه، سایپا كه شركتی بزرگ در گروه خودرو محسوب می شوند در انتظار تایید افزایش سرمایه است كه با ورود این خبر سهام این شركت هم رشد خواهدنمود.
وی با اشاره به اینكه صنعت خودرو بعنوان صنعت ضعیفی شمرده می شود، اعلام نمود: اگر بحث تجدید ارزیابی را كنار بگذاریم كل صنعت خودرو صنعت زیاندهی است كه بیشترین نیروی انسانی را به خود اختصاص داده اما از كیفیت چندانی در تولیدات خود برخوردار نیست و ریسك سرمایه گذاری در این گروه تا حدودی بالا بنظر می رسد.منبع:

1398/09/23
17:49:10
4552
5.0 از 5
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو