مسترکار - دنیای خودرو
معاون وزیر صنعت:

راه اندازی كارخانه آلومینیوم جنوب ۲۶ آذر در اولین گام

راه اندازی كارخانه آلومینیوم جنوب ۲۶ آذر در اولین گام به گزارش مستر كار معاون وزیر صنعت، معدن وتجارت اظهار داشت: بر طبق برنامه ریزی انجام گرفته 26 آذر ماه ( فردا) كارخانه آلومینیوم جنوب ( منطقه ویژه اقتصادی لامرد فارس) راه اندازی می شود و تا اختتام آذرماه تعداد 10 دیگ به مدار تولید می پیوندد.


بنابرگزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، خداداد غریب پور اشاره كرد: مقرر است روز سه شنبه( فردا) ۲ واحد در بخش احیا راه اندازی شود و از این مجتمع صنعتی بعنوان نمونه ای موفق از مشاركت بخش خصوصی در توسعه صنایع معدنی نام برد.
آلومینیوم جنوب در منطقه ویژه صنایع انرژی بر لامرد در جنوب استان فارس كه یك منطقه كمتر توسعه یافته شمرده می شود، واقع شده و از تاسیسات بندری نیز با هدف حمل و بارگیری مواد اولیه و صادراتی در منطقه پارسیان، ( غرب استان هرمزگان) بهره می برد.
این مجتمع كامل ترین واحد آلومینیوم كشور است كه همه بخش ها از حمل مواد، تولید آند، تولید شمش و تا سایر زیربناها را در اختیار دارد.
رییس هیات عامل ایمیدرو اظهار داشت: پیش بینی می شود تولید اولین شمش در بزرگ ترین پروژه آلومینیوم كشور تا اختتام آذر ماه جاری صورت گیرد.
به گفته وی، این كارخانه به مرور زمان تعداد ۸۶ دیگ را وارد مدار تولید قرار خواهد داد و سال آینده( ۱۳۹۹) نیز در مجموع ۲۵۸ دیگ خواهد داشت تا فاز نخست بهره برداری از آلومینیوم جنوب به ظرفیت ۳۰۰ هزار تن كامل شود.
رییس هیات عامل ایمیدرو نیاز ارزی سالكو ( آلومینیوم جنوب) به منابع مالی برای پیشبرد اهداف مورد تاكید قرار داد و اضافه كرد: صدور مجوز افزایش سرمایه بزرگ ترین خط تولید آلومینیوم كشور نیز در دست اقدام است.
غریب پور اضافه كرد: این مجموعه صنعتی در مجموع با سرمایه گذاری ۱.۲ میلیارد دلار و اشتغالزایی یكهزار و ۶۵۰ نفر به شكل مستقیم در مدار تولید قرار خواهد گرفت.
وی تصریح كرد: آلومینیوم جنوب در سه مرحله (۱۰۰هزار تنی)، فاز نخست با ظرفیت تولید ۳۰۰هزار تن را تكمیل خواهدنمود.
شركت مجتمع صنایع آلومینیوم جنوب (سالكو) ۴۹درصد سهام آن متعلق به سازمان ایمیدرو و بقیه در اختیار سرمایه گذاری غدیر است و در قالب اهداف توسعه صنایع انرژی بر و با هدف صادرات، كاهش فاصله طبقات اجتماعی، افزایش اشتغال و استفاده بهینه از منابع عظیم گازی كشور در منطقه ویژه صنایع انرژی بر لامرد استان فارس به وجود آمده است.
منبع:

1398/09/26
14:07:37
4353
5.0 از 5
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو