مسترکار - دنیای خودرو

ایران صدرنشین رشد تولید در آمار انجمن جهانی فولاد

ایران صدرنشین رشد تولید در آمار انجمن جهانی فولاد به گزارش مستر كار انجمن جهانی فولاد در تازه ترین آمار خود منتهی به ۹ آذر ۹۸ ( ۱۱ ماهه ۲۰۱۹ ) خبر از رشد تولید ۵.۳ درصدی فولاد ایران نسبت به دوره مشابه داد، درحالی كه رشد متوسط كشورهای جهان ۲.۷ درصد ثبت شده است.


روابط عمومی سازمان توسعه ونوسازی معادن وصنایع معدنی ایران ( ایمیدرو) به نقل از انجمن جهانی فولاد آمار داد كه رشد تولید فولاد خام ( میانی) ایران همچنان دو برابر رشد جهانی است و در ۱۱ ماه سال۲۰۱۹ میلادی به رقم ۵.۳ درصد نسبت به مدت مشابه در سال ۲۰۱۸ رسید، در حالیكه تولید جهانی این فلز راهبردی رشد۲.۷ درصدی را در این مدت به ثبت رسانده است.
انجمن جهانی فولاد(World Steel Associa ) در ۱۱ ماهه سال ۲۰۱۹ میلادی، آمار تولیدفولاد ایران را رقم ۲۳میلیون و ۶۴۸ هزارتن ثبت نمود كه در مقایسه با تولید سال ۲۰۱۸ كه رقم ۲۲میلیون و ۴۵۲هزارتن بود، افزایش۵.۳ درصدی را نشان داده است.
تولید فولاد خام ایران در ماه نوامبر ۲۰۱۹ میلادی( ۱۰ آبان لغایت ۹ آذر ۹۸) با كاهش ۲.۶ درصدی نسبت به ماه مشابه در سال ۹۷ روبرو شد و به دو میلیون و ۱۳۰ هزارتن رسید. این رقم در نوامبر سال قبل دو میلیون و ۱۸۷ هزار تن بود.
بررسی آمار تولید ۶۴كشور فولادساز جهان هم از آغاز ژانویه تا آخر اكتبر ۲۰۱۹ میلادی ( ۱۱ دی ۹۷ تا ۹ آبان ۹۸ ) یك میلیارد و ۶۸۴ میلیون و ۱۹۴هزارتن به ثبت رسید كه حاكی از رشد۲.۷ درصدی نسبت به مدت مشابه سال ۲۰۱۸ است.
میزان تولید فولادسازان جهان در نوامبر ۲۰۱۹ میلادی، با یك درصد افت نسبت به مدت مشابه سال قبل به ۱۴۷ میلیون و ۷۹۱ هزار تن رسید. این رقم در نوامبر سال ۲۰۱۸ میلادی ۱۴۹میلیون و ۳۵۶ هزار تن ثبت شده بود.
آمار ۱۱ماهه سال ۲۰۱۹ میلادی نشان داده است كه به ترتیب چین با تولید ۹۰۴ میلیون و ۱۷۷ هزارتن، هند با ۱۰۱ میلیون و۹۵۴ هزار تن، ژاپن با ۹۱میلیون و ۵۲۷ هزار تن، آمریكا با ۸۰ میلیون و ۶۱۵ هزار تن و كره جنوبی با ۶۶ میلیون و ۳۲ هزارتن پنجكشور برتر فولادساز جهان بودند.
به گزارش مستر كار به نقل از ایرنا، جمهوری اسلامی ایران حالا در میان بیشتر از ۶۰ كشور جهان رتبه دهمین فولاد ساز را به خود اختصاص داده و پیشبینی شده با دستیابی به ظرفیت ۵۵ میلیون تنی در ۱۴۰۴ به جایگاه هفتمین فولاد ساز برسد.


1398/10/02
23:46:11
4007
5.0 از 5
تگهای خبر: تولید , فولاد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو