مسترکار - دنیای خودرو

جاسازی قرص در كیك چگونه بازار این محصول را متاثر كرد؟

جاسازی قرص در كیك چگونه بازار این محصول را متاثر كرد؟ به گزارش مستر كار به قول دبیر انجمن صنایع بیسكوئیت، شیرینی و شكلات ایران، جاسازی قرص های مشكوك در كیك خوراكی اواخر آذرماه خبرساز شد، منجر به كاهش ۱۰ تا ۳۰ درصدی فروش این محصول شده است.


به گزارش مستر كار به نقل از ایسنا، نیمه دوم آذرماه انتشار عكس و فیلم هایی در خصوص وجود قرص در كیك های بسته بندی خبرساز شد و به دنبال آن، بیست و یكم آذرماه، كیانوش جهانپور، رئیس مركز روابط عمومی وزارت بهداشت، اعلام نمود كه موارد مطرح شده جاسازی قرص در كیك ها مربوط به بیشتر از ۱۰ شركت تولید كیك بوده، اما این قرص ها بعد از تولید و در مرحله عرضه داخل كیك ها گذاشته شده اند.
او همینطور جاسازی یك جسم خارجی در خط تولید بیشتر از ۱۰ شركت تولید كیك خوراكی طی دو هفته و به صورت همزمان را در یك یا دو استان "مشكوك" توصیف كرد و اظهار داشت كه "نكته قابل توجه اما آن است كه تولید كیك هم در همان استان ها صورت نگرفته و از خارج از این استان ها به آن جا وارد می شود. "
به قول جهانپور «برخلاف ادعاهای موجود در خصوص اینكه قرص هایی كه در كیك های خوراكی گذاشته شده است، از نوع روانگردان ها و مخدرها بوده، بررسی های ما این مورد را نشان نمی دهد و این قرص ها انواع گوناگونی داشته است».
عصر همان روز سازمان ملی استاندارد هم اعلام نمود كه نتایج آزمایشات وزارت بهداشت نشان داده است این قرص ها از "نوع استامینوفن" و "آنتی هیستامین" بوده و تابحال اثری از قرص های روانگردان و توهم زا در آنها دیده نشده است.
البته در ایام بعد موارد دیگری از كیك های آلوده به قرص در مدارس مناطقی همچون اردستان، نطنز، شیروان كرمانشاه و گیلان هم مشاهده شد. این در شرایطی است كه ابتدا كیك های مشكوك فقط در سیستان و بلوچستان و هرمزگان كشف شده بود.
در این رابطه، جمشید مغازه ای در گفتگو با ایسنا، اظهار نمود: جاسازی قرص در كیك های خوراكی موجی بود كه گذشت و مشخص شد در فرایند تولید و توزیع مشكلی وجود نداشته است.
او همینطور از كاهش ۱۰ تا ۳۰ درصدی فروش كیك های خوراكی اطلاع داد و اظهار داشت: به تازگی مورد دیگری از وجود قرص های مشكوك در كیك مشاهده نشده است؛ ازاین رو به نظر می آید فروش كیك ها به حالت عادی باز خواهد گشت.1398/10/16
13:18:21
4018
5.0 از 5
تگهای خبر: آزمایش , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو