مسترکار - دنیای خودرو

فروش چادر مشكی چینی به اسم كره یی

فروش چادر مشكی چینی به اسم كره یی به گزارش مستر كار به قول عضو هیات مدیره جامعه متخصصین نساجی ایران، هیچ گونه نظارتی بر كیفیت چادر مشكی وارداتی وجود ندارد؛ به صورتی كه در موارد زیادی چادر مشكی چینی به نام كالای كره یی یا ایرانی فروخته می شود.


به گزارش مستر كار به نقل از ایسنا، در ماه های گذشته بارها این سوال مطرح شده كه چرا با وجود اینكه ایران یكی از بزرگ ترین مصرف كنندگان چادر مشكی در جهان است، همچنان برای تأمین نیاز خود به واردات متوسل می شود؟ طبق گفته فعالان صنعت پوشاك، واردات چادر مشكی سالانه ۷۰ تا ۸۰ میلیون متر مربع است، اما وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) به تازگی اعلام نمود كه "بازار نشان داده است كه نیاز سالانه كشور بیش از ۴۰ میلیون متر پارچه چادر مشكی نیست". با این وجود فقط هشت تا ۱۰ میلیون متر از آن در داخل كشور تأمین می شود و مابقی عموما از كشورهای چین، كره و ژاپن وارد می شود. در این میان به نظر می آید به علت نبود نظارت كافی بر واردات، امكان سوء استفاده و فروش چادر مشكی چینی با نامهای كره یی و ژاپنی وجود دارد.
در این رابطه میرمحمد تقی دانایی هوشیار در گفتگو با ایسنا، با اشاره به اینكه كیفیت و قیمت چادرمشكی چینی بین ۳۰ تا ۴۰ درصد پایین تر از چادر مشكی كره یی است، خاطرنشان كرد: در بازار به علت عدم شناخت خریداران امكان عرضه چادر مشكی چینی با عناوین كره یی یا ایرانی فراوان است؛ بخصوص به این علت كه تولیدكنندگان چینی هیچ نوع تعهدی در درج نام خودشان بر كالاها ندارند، اما تولیدكننده ایرانی موظف به رعایت همه موازین قانونی می باشد.
وی با اشاره به اینكه كره جنوبی بزرگترین تولیدكننده و صادركننده چادر مشكی در جهان است و به تازگی به علت كاهش هزینه های تمام شده، خیلی از كارخانه های خویش را به ویتنام منتقل كرده است اظهار داشت: قیمت هر متر پارچه چادر مشكی در این كشور با عنایت به كیفیت، عرض و وزن آن ۱.۲ تا ۵ دلار است.
این عضو هیئت مدیره جامعه متخصصین نساجی ایران با اشاره به نرخ حمل و هزینه های ترخیص كه به قیمت چادر مشكی كره یی اضافه می شود، خاطرنشان كرد: واضح است كه اگر قیمت یك متر چادر مشكی كمتر از ۱.۲ دلار تمام شود، یا به صورت قاچاق وارد شده یا از كشور چین. از سوی دیگر به دلیل حجم واردات غیررسمی، هیچ وقت میزان واقعی واردات این كالا مشخص نبوده است.
دانایی هوشیار همینطور قیمت هر متر پارچه چادر مشكی چینی را ۷۵ تا ۹۰ سنت اعلام نمود و اظهار داشت: معمولا این نوع پارچه های چینی پس از چند ماه استفاده، بور و قرمز می شود و در قسمت هایی از آن كه روی زمین كشیده شده هم سوراخ هایی ایجاد می شود كه ناشی از كیفیت بسیار پایین آنها است؛ چونكه هیچ نظارتی بر ورود این كالا نیست و هیچ ارگان ذی صلاحی كیفیت آنها را تایید نمی نماید. این درحالی است كه محصول ایرانی دارای مهراستاندارد تشویقی است.
او در آخر تصریح كرد: تفاوت قیمت واقعی در بازار با آن قیمتی كه مردم خرید می كنند بستگی به تعداد واسطه هایی دارد كه بین تاجر تا مصرف كننده وجود دارد؛ به صورتی كه هر چه به توزیع كننده عمده نزدیكتر باشید، می توانید با قیمت پایین تری كالای خویش را تهیه كنید.1398/10/22
15:55:33
4356
5.0 از 5
تگهای خبر: تولید , صنعت , كالا , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو