مسترکار - دنیای خودرو

افزایش تولید و كاهش قیمت خودرو در دستور كار وزارت صنعت

افزایش تولید و كاهش قیمت خودرو در دستور كار وزارت صنعت به گزارش مستر كار وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: امروز ساخت قطعات در داخل، رشد تولید كه پیامد كاهش قیمت خودرو را به دنبال خواهد داشت در دستور كار قرار دارد و در یكی دو ماه گذشته تولید خودرو افزایش یافت و تلاش می شود این روند ادامه یابد و در نتیجه بر بازار خودرو تأثیر می گذارد.


«رضا رحمانی» روز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران درباره افزایش قیمت خودرو با عنایت به رشد تولید، اظهار داشت: این افزایش تولید به علت تأمین نقدینگی نبود و خودروسازان برنامه های متنوعی را اجرا كردند.
وی اضافه كرد: خودروسازان ساخت قطعات در داخل را جدی گرفتند كه این اقدام بر قیمت تمام شده موثر است و قیمت خودرو را می كاهد و علاوه بر آن در بحث مدیریت و اصلاح ساختاری هم اقدام های قابل توجهی انجام دادند كه هر كدام در جای خود قابل تقدیر است.
وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: بررسی ها نشان داده است خودروسازان از بهمن ماه سال گذشته تا كنون افزایش قیمت كارخانه ای نداشتند و نوسان بازار خودرو بیشتر متاثر از اتفاق های اخیر بوده كه افزایش تولید یكی از طریق های مقابله با آن است و در یكی دو ماه قبل به این وضعیت رسیدیم.
وی تصریح كرد: تلاش می شود روند افزایش تولید خودرو ادامه یابد و با عنایت به رشد تقاضای خرید خودرو در انتها سال، خودروسازان موظفند تمهیداتی در این حوزه بیاندیشند.
تامین نقدینگی در عمل كمتر از سال قبل
رحمانی درباره پشتیبانی از رونق تولید و افزایش نقدینگی، اظهار داشت: رونق تولید وجوه مختلفی دارد و سال جاری در ۹ ماهه از لحاظ بحث ساخت داخل بیشتر از حد پیشبینی شده پیشرفت كردیم و واحدهای تولیدی مشاركت خوبی داشتند.
وی اضافه كرد: رونق تولید بیشتر از انتظار است و می توان به باور نهضت ساخت داخل رسید، اما این برنامه یك ساله نیست و در سال ۱۳۹۸، ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰ ادامه خواهد داشت.
وزیر صنعت پیرامون مقایسه تأمین نقدینگی اظهار داشت: برپایه آمار بانك مركزی، تأمین نقدینگی مانند سال قبل بوده و كاهش ندارد، اما با عنایت به افزایش حجم احتیاج به نقدینگی به علت نوسان نرخ ارز، می توان ادعا نمود كه در عمل تأمین كمتری نسبت به سال قبل انجام شده و این یكی از آفات مربوط به بخش تولید است.
سیل خسارت قابل توجهی به واحدهای صنعتی وارد نكرده است
رحمانی درباره خسارات سیل اخیر به واحدهای صنعتی، اظهار داشت: هنوز جمع بندی انجام نشده است اما صدمه جدی وارد نشده و ورودی برخی شهرك های صنعتی صدمه وارد شده كه بزودی برطرف و جبران می شود.
وی اضافه كرد: امروز در كمك به سیل زدگان استان سیستان وبلوچستان همه واحدهای تابعه، صنایع و شركت های بزرگ وارد عمل شدند.


1398/10/27
15:45:16
4338
5.0 از 5
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو