مسترکار - دنیای خودرو

رشد 30 درصدی سرمایه گذاری صنعتی در استان مركزی

رشد 30 درصدی سرمایه گذاری صنعتی در استان مركزی به گزارش مستر كار ایسنا/مركزی معاون اقتصادی استاندار مركزی اظهار داشت: باتوجه به جوازهای صادره در استان مركزی، سرمایه گذاری 85 هزار میلیارد ریالی در سطح استان پیش بینی می شود كه این میزان سرمایه گذاری نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 30 درصدی داشته است.


سعید فرخی، امروز سه شنبه در نشست دبیرخانه شوراهای گفت و گو استان های همجوار كه در اراك برگزار شد، اظهار نمود: گاها مسائل مطرح شده در شوراهای گفت و گو خاص هر استان است، اما به صورت كلی به اشتراك گذاشتن مسائلی كه عمومیت دارد می تواند به اهداف شكل گیری شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی كمك نماید.
وی با اشاره به رتبه مطلوب شورای گفت وگوی استان در كشور اضافه كرد: تبادل نظر و تجارب و عرضه راهكارها بین استان ها در چارچوب برگزاری چنین جلساتی می تواند در بهبود فضای كسب و كار كشور موثر باشد.
معاون اقتصادی استاندار مركزی خاطرنشان كرد: در شرایط خاص اقتصادی حاكم بر كشور، می طلبد همكاری و تعامل بخش دولتی و خصوصی افزایش پیدا كرده و تلاش همگان هم بر افزایش هرچه بیشتر این تعاملات باشد.
فرخی با اشاره به برگزاری ۹ جلسه شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی استان مركزی امسال بیان نمود: قبل از برگزاری نشست ها، مسایل و موارد مورد نظر در یك گروه كارشناسی بررسی می شود.
وی افزود: از آغاز سالجاری 587 جواز تاسیس با پیشبینی سرمایه گذاری 85 هزار میلیارد ریال در استان صادر گردیده است. با عنایت به جوازهای صادره، پیشبینی سرمایه گذاری 85 هزار میلیارد ریالی در سطح استان می شود كه این میزان سرمایه گذاری نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 30 درصدی داشته و پیشبینی میزان اشتغال بر مبنای جوازهای صادره 15200 نفر است.
معاون اقتصادی استاندار مركزی افزود: از آغاز سالجاری 251 فقره پروانه بهره بردا ی صادر شده كه میزان سرمایه گذاری حاصل از این تعداد پروانه بهره برداری 11300 میلیارد ریال بوده و 2452 نفر هم مشغول به كار خواهند شد.
فرخی با اشاره به اینكه در استان مركزی مسائل و مشكلات و موارد سه واحد تولیدی در سطح ملی مطرح می شود، اظهار داشت: تعداد واحدهای غیرفعال نسبت به سال قبل كمتر شده و همینطور واحدهای دارای حقوق معوقه هم كاهش ۴۰ درصدی داشته است كه این موارد نشان از بهبود فضای كسب و كار در استان دارد.
منبع:

1398/11/01
17:46:44
4133
5.0 از 5
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو