مسترکار - دنیای خودرو

ششمین محموله ماشین سازی به تركیه ارسال شد

ششمین محموله ماشین سازی به تركیه ارسال شد مستر كار: ششمین محموله صادراتی كارخانه ماشین سازی تبریز طی سال جاری به كشور تركیه ارسال شد.


به گزارش مستر كار به نقل از ایرنا، ششمین محموله صادراتی ماشین سازی تبریز محموله كه ارزشی افزون بر ۶۱ هزار دلار دارد، شامل ۶ دستگاه ماشین تراش مدل TN۵۰/۲۰۰۰ یونیورسال است كه در چارچوب ۶ دستگاه تریلی به تركیه ارسال شد.
ماه قبل نیز محموله ای به ارزش ۸۰ هزار دلار در چارچوب ۸ دستگاه از ماشین تراش های تولیدی كارخانه ماشین سازی تبریز به تركیه ارسال شده بود.
گروه ماشین سازی تبریز با بیشتر از ۵۰ سال قدمت یكی از بزرگترین كارخانه های شهر تبریز واقع در قراملك و تولیدكننده انواع ماشین های صنعتی همانند انواع ماشین ابزار، كمپرسورهای صنعتی، پمپ های آب، الكترو موتور، لیفت تراك، انواع موتورهای دیزلی، ماشین آلات نساجی، ماشین های تراش، ماشین های فرز، ماشین های مته، قطعات ریخته و دستگاه های سی ان سی است.
این گروه صنعتی مادر كه از اولین واحدهای صنعتی مادر ایران شمرده می شود، در یك دهه اخیر به سبب واگذاری های غیراصولی به افراد غیراهل با مشكلات اساسی در مدیریت و تولید روبه رو شده و بخش بزرگی از نیروی انسانی آن بیكار شده بود.
وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی چند ماه قبل مالكیت گروه صنعتی ماشین سازی را از فرخزاد پس گرفت و آنرا به صندوق حمایت و بازنشستگی كاركنان فولاد، بعنوان مالك قبلی آن، پس داد.
قرارداد ساخت این كارخانه بین ایران و چكسلواكی سابق برای تولید انواع ماشین آلات صنعتی منعقد شد و از سال ۱۳۵۱ مورد بهره برداری قرار گرفت.
البته از سال ۱۳۴۹ و پیش از بهره برداری عملی ماشین سازی تبریز، سازمان گسترش وقت بر تولید ماشین افزار با لیسانس كشور چكسلواكی در گروه ماشین سازی تبریز اصرار كرد و پیش بینی شد و بقیه محصولات در طرح اولیه با همكاری و مشاركت كشورهای غربی و آمریكایی و تحت عنوان طرح های توسعه ماشین سازی تبریز با فناوری كشورهای فوق به مرحله اجرا درآید.
به دنبال این برنامه ریزی، برای تولید پمپ های آب با شركت كی. اس. بی كشور آلمان، برای تولید كمپرسورهای صنعتی با یك شركت انگلیسی، برای تولید الكتروموتور با شركت 'گلد' آمریكا و لیفتراك و موتورهای دیزلی با یك شركت دیگر انگلیسی قرارداد انعقاد تكنولوژی منعقد شد.
ظرفیت های باقی مانده از اجرای طرح اولیه برای شركت ماشین سازی تبریز شامل ماشین افزارهای تراش، فرز، مته و قطعات ریخته به اجرا گذاشته شد كه بعدها برای همگامی با پیشرفت تكنولوژی و پاسخگویی به نیازهای مجموعه صنایع و نیز باتوجه به توسعه فزاینده صنعتی و اقتصادی كشور با هدف افزایش توان تولید، نسبت به اجرای طرح بازسازی و نوسازی ماشین آلات خطوط تولید و تاسیسات زیربنایی شركت ماشین سازی تبریز اقدام شد.
محصولات شركت ماشین سازی تبریز از ۱۷ سال پیش به كشورهای اروپایی، آسیایی و آفریقایی صادر می شود.منبع:

1398/11/02
22:59:19
4232
5.0 از 5
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو