مسترکار - دنیای خودرو

تأمین 51 قطعه ایران خودرو، با همكاری شركت های دانش بنیان

تأمین 51 قطعه ایران خودرو، با همكاری شركت های دانش بنیان به گزارش مستر كار به قول مدیرعامل ایران خودرو، سیاست هایی در ایران خودرو در پشتیبانی از شركت های دانش بنیان تدوین شده كه تابحال منجر به تولید و تأمین ۵۱ قطعه و ماده اولیه این گروه از داخل كشور شده است.


«فرشاد مقیمی» امروز (چهارشنبه) در خاتمه مراسم عقد تفاهم نامه ایران خودرو با شركت های دانش بنیان برای طراحی و تولید قطعات خودرو، در جمع خبرنگاران اضافه كرد: صنعت خودروسازی برای رسیدن به اهداف خود چاره ای جز همكاری با شركت های دانش بنیان ندارد.
این مقام مسوول تصریح كرد: همینطور به قول انجمن قطعه سازان خودرو، تابحال ۱۰۰ هزار نفر از نیروهای تعلیق شده قطعه سازی بر سر كار خود بازگشته اند و نزدیك به ۱۵ هزار نفر نیروی كار جدید در این صنعت استخدام شدند.
وی بر ضرورت ورود خودروسازان به مبحث طراحی تصریح كرد و اظهار داشت: با حمایت های معاونت علمی و فناوری رئیس جمهوری از نوآوری در صنعت خودروسازی، امیدواریم سرعت انجام كارمان در این عرصه افزایش یابد.
مقیمی یادآورشد: قطعه سازان از مدت ها پیش به دنبال جلب حمایت متولیان امر در مبحث نوآوری بودند كه امروز و با قول مساعد معاونت علمی و فناوری رئیس جمهوری، محقق خواهد شد.
وی با اشاره به انعقاد ۳۵ تفاهم نامه با شركت های دانش بنیان از جانب این گروه خودروسازی در ماه های گذشته، تصریح كرد: این تفاهم نامه ها در نهایت به انعقاد ۲۶۵ میلیارد تومان قرارداد منجر گردید كه یكی از آنها به تولید انبوه رسیده است.
مدیرعامل ایران خودرو با اشاره به مراسم امروز، اظهار داشت: ۲۹۰ نیاز فناورانه این گروه خودروسازی در رویداد امروز روی میز گذاشته شد كه حاصل آن انعقاد ۸۰ تفاهم نامه بین شركت های دانش بنیان و قطعه ساز با مجموعه ساپكو و همینطور بین قطعه سازان با یكدیگر بود.
وی تصریح كرد: این تفاهم نامه ها در همه حوزه ها همچون تأمین قطعات های تك (High Tech) منعقد شده است.
مقیمی، به انعقاد قرارداد تأمین حسگر دنده عقب بعنوان یك نمونه از این قراردادها اشاره نمود كه بخشی از تجهیزات آن كه تابحال از خارج كشور تأمین می شده، در حال داخلی سازی است.


1398/12/03
14:21:05
4166
5.0 از 5
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو